Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegetáriánus vagyok, de...

Vegetáriánus vagyok, de amióta terhes vagyok egyfolytában húst ennék?

Figyelt kérdés

Főleg csirkét, pl a mekis csirkeburger vagy KFC, vagy csak sima csirkés kaják, mindegy mi csak csirke legyen. Ez normális? Miért lehet? És mit tehetnék? Egyek húst terhesen? Olyan bűntudatom lenne, úgy sajnálom szegény állatokat... 6 éve vagyok vegetáriánus. Tejet, tojást eszek, halat nem.

18hkm


2016. márc. 17. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Azért ugye a gyereket nem fogod vegetáriánus életre kényszeríteni? A hús az egészséges táplálkozás része. Most kívánod a húst, nem véletlen. A saját, valós szükségletedet nem tudod átverni. Egyél csirkét és ne legyen bűntudatod.
2016. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egészségére! :))
2016. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Már megbeszéltük a párommal, hogy én nem fogok neki húst adni. A párom eszik húst, és én elkészítem neki a húsos ételeket, de eddig nem is akartam megenni, nem kívántam, és elvi okokból nem fogok húst adni a gyereknek se. A párom adhat neki, ha akar, amikor már nagyobb és rendes kaját eszik, de én nem fogok. Majd amikor elég nagy lesz, eldönti, hogy akar-e vagy sem húst enni.
2016. márc. 17. 16:23
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a vérképem tökéletes, semmi vitaminhiányom nincs. Csak bűntudatom van, mert egyáltalán nem vagyok hozzászokva, hogy kívánjam a húst, és kicsit gusztustalannak is tartom, hogy egy halott állat testét megegyem... Ezért most nagy dilemmában vagyok.
2016. márc. 17. 16:25
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Olyan vagy, mint Phoebe a Jóbarátokból :D
2016. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem néztem a Jóbarátokat, nem tudom hogy Phoebe milyen volt :)
2016. márc. 17. 16:31
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Azt mondod 6 éve vagy vega. Mondjuk én ezt sosem fogom megérteni, na de kinek a pap, kinek a paplan. De akkor 6 évvel ezelőtt miért nem voltál dilemmában, mikor etted a "halott testeket" (ahogy te fogalmaztál)? Nem értem.

Amúgy szüksége van az emberi szervezetnek húsra, most sem véletlenül kívánod, és hidd el, senki nem dob rád követ, ha most (vagy akár máskor is) meg fogod enni.

2016. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mert 6 éve még fiatal voltam, és egy vegetáriánust se ismertem. Eszembe se jutott, hogy lehet húsmentesen élni. De aztán láttam valami dokumentumfilmet, és rájöttem, hogy ez mennyire rossz, a nagyüzemi állattartás stb, és hogy amúgy se szeretem a húst annyira. Persze megettem, ha azt főzték otthon, de nem volt soha a kedvencem egy húsos kaja se.

Aztán rájöttem, hogy vegetáriánusként is lehet élni, és azóta már eltelt 6 év.

2016. márc. 17. 16:35
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja biztos te vagy a 20 éves.
2016. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, 20 éves vagyok, nem tudom honnan tudtad hogy én vagyok "az". Szerintem több 20 éves is ír erre a fórumra :)
2016. márc. 17. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!