Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak az orvosnak?

Mit mondjak az orvosnak?

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosom, jövő heten megyek vissza, akkor leszek 10 hetes.

Nagyon stresszes a munkahelyem, a legkisebb idegességtől görcsölnek a hasam. Nem szeretnék tovább dolgozni , mert félek, hogy a sok idegeskedés árt a babának. Megmondjam az orvosnak, hogy írjon ki? Meg szokták ezt így csinálni?



2016. márc. 21. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem, ha indokolt, akkor kiír.

Nálunk (Erdéyben) munkaorvos vagy szakorvos véleményezése alapján lehet kérni, ezt a speciális szabadságot. Nálunk csak 3 hónapos kor után...

2016. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én őszintén megmondtam a családorvosomnak, hogy szeretnék majd élni ezzel a lehetőséggel, azt is elmondtam miért (100-150 km-t vezetek naponta, hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozom). Azt mondta rendben, mindenben segít. Szerintem az őszinteség erény.
2016. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon stresszes volt a munkahelyem, meg fárasztó is volt: ügyfelek, akik sokszor b.nkók voltak, kiabáltak, túlórák, egész nap ülni kellett csak egy 20 perces ebédszünet volt.

Én megmondtam az orvosnak őszintén, h nem jó így , és simán kiírt.

Mondjuk én a 25. hétig húztam.

2016. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondd el a dokinak a helyzeted, mi a stressz oka, stb. Munkahelyen tudnak a babáról? Lehet ott esetleg valamit javítani?

Engem előző terhességemnél az előző munkahelyemen konkrétan ki akartak csinálni idegileg, jogtalanul lecsökkentették a fizumat, kirúgással fenyegettek...a dokim szó nélkül írt papírt, hogy háziorvos táppénzre vehessen. Viszont az tényleg extrém helyzet volt sajnos, remélem a tied megoldhatóbb.

2016. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudnak róla, de ugyanúgy van túlóra meg éjszakai műszak. Egész nap ordítoznak velem. Ülőmunka, de ha rosszul vagyok , akkor is húzzák a szájukat, amíg 2 percre kiugrok a mosdóba.
2016. márc. 21. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nem hangzik jól. Mindenképpen beszélj a dokival, ha a kezedben az igazolása, akkor esetben még érdemes lehet futni egy kört munkahelyen:

Vagy tudnak nyugodtabb munkakört biztosítani, túlóra, ordítozás és éjszakai műszak nélkül (ezt egyébként ha jól tudom, kötelesek is lennének) és akkor ők is jól járnak, mert tudsz még dolgozni....ha nem, akkor a dokid javaslatára sajnos táppénzre kell menned a pici egészséges fejlődése miatt.

2016. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Se túlórára, se éjszakai műszakra nem kötelezhetnek terhesség alatt, szóval első körben ezt tisztáznám a munkáltatóval. Egyébként ha őszintén elmondod az orvosnak, hogy milyen munkakörülmények között dolgozol és ez hogyan hat ki rád, akkor nagy eséllyel kiír.

Ennyire nem volt durva a helyzet nálam terhesség alatt, de nehezen zökkentettek ki a pozitív hozzáállásomból, sok hülyeség egyik fülemen bement, a másikon ki.

2016. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Éjszakai árufeltöltő voltam, nehéz munka.

Terhesen átraktak nappalba, ugyan az a munka csak nappal.


Elmentem a dokihoz és azonnal felvett, amint látta a kicsi kis szívcsövet. Nem magyaráztam neki túl, megmondtam hogy éjszakai nehéz árú feltöltő vagyok. Nem volt kérdése.

2016. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy ha én kérem, és semmi bajom nincs, akkor is van olyan lehetőség, hogy a papírra ráírják, hogy Tisztelt háziorvos.......kérem az xy-t saját kérésre táppénzre venni. (nem szó szerint) Mert én is szerettem volna. Sajnos nekem indokolt volt egy idő után a táppénz, de lehetne indok nélkül is terhességkor. A háziorvos meg kiírt volna.
2016. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!