Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy 0-s...

Mit jelent az, hogy 0-s BMI-vel kezdte valaki a terhesseget?

Figyelt kérdés
Itt olvasom idönkent, de nem ertem, mit takar. Tudom, mi a BMI, epp ezert furcsallom, hiszen az normalisan nem lehet nulla. En Nemetorszagban vagyok terhes, itt a sulyomat merik rendszeresen, de nem emlitettek semmit a BMI-vel kapcsolatban. Ha 168 cm-vel es 58 kg-val kezdtem a terhesseget, akkor mennyi lenne a "kismama-BMI-m" Magyarorszagon? :)

2016. márc. 22. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Semmit nem jelent, mert nincs nullas BMI, igazad van.

Illetve csak annak lehet, akinek a sulya 0kg, vagy a magassaga 0. :)

En is lattam mar egy-ket valaszban, szerintem ugyanaz a szemely irta.

Valoszinuleg rosszul hasznalta valamelyik kalkulatort es a magassagot nem jol adta meg (pl meterben kerik, de o a centimeterben irta be). Esetleg igy johet ki nulla.

Ha az. 58as sulyodat elosztod a magassagod (meterben megadva) negyzetevel, azaz 1,68 negyzetevel, akkor megkapod a BMI-t. Ez a normal bmi, nincs kulon kismamaknak.

(Szerintem az a valaszado mondjuk a te adataidra vetitve a 168 negyzetevel osztott, ugy meg olyan kicsi a kapott eredmeny, hogy nullara kerekitett a kalkulator.)

2016. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én is láttam már több kérdésnél is, de hülyeség. nincs nullás bmi. ha kíváncsi vagy a sajátodra, online vannak ilyen kalkulátorok. de a súlyod és magasságod alapján normális a bmi-d, szerintem olyan 19-20 körül lehet.
2016. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Van pl. ez a kalkulátor, nekem mindig ezt ajánlotta a védőnőm: [link]


amibe ha én pl. beírom az adataimat, ezt adja ki:


Terhesség előtti BMI index: 0 (Alultáplált)

2016. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
előző vagyok, tényleg igaza van az előttem szólónak. ja tényleg, méter. de fura, én is több helyen olvastam a 0-st és nekem is az jött ki most:D
2016. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Butaságot beszél szegény, centiben adta meg méter helyett a kalkulátorban a magasságát, így nullát ír ki, meg hogy alultáplált. A 160 centimhez és 74 kilómhoz nekem is azt írja ki, ha 160-t írok 1,6 helyett, pedig minden vagyok, csak nem alultáplált.... :DDDDDD

2016. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem, megoldottatok a rejtelyt! :D Ez a kalkulator viszont megnyugtatott, mert eszerint normalis a sulygyarapodasom (betöltött 17. hetnel 61,1 kg). Ugyanis regisztraltam egy hirlevelre (talan Milupa Babaklub ha jol emlekszem), es aszerint a weboldal szerint mar surolom a tulzott hizas görbet, pedig 36-os a kismama nadragom es egyelöre csak a pocakomon latszik valami, szoval ugy gondoltam, hogy csak nem lehetek meg korosan elhizva!
2016. márc. 22. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ milyen magas vagy és mennyiről indultál, én az első terhességemnél annyi voltam a 40. héten, mint most te :) 55 kilóról indultam...Na majd most kiváncsi leszek....

12 hkm

2016. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Az elso valaszolo vagyok.

Szerintem nem sok a hizasod. En az egyik terhessegemet 178 cm-hez 63 kg-mal kezdtem, felidore hiztam kb 2 kilot, a vegere 11-et es az orvos kicsit kevesnek talalta, legalabbis szerinte fert volna ram tobb is.


Most megneztem en is ezzel a kalkulatorral es valoban a minimumhoz irja a hizasomat, a normal szerint meg 2-3 kg lehetett volna.


A kiindulo bmi-d nem lehet sokkal tobb, szoval nem hinnem, hogy sok ez a hizas.

Teny, hogy meg barmi lehet, nem mindenkire egyforman jon a suly, en peldaul csak azert zartam ennyivel, mert az elso feleben alig hiztam. A masodik felenel azert mar novekedtem szepen. :)

De sokan az utolso hetekben alig hiznak, mert nem birnak enni jol, nagy a baba, nyomja a gyomrot, jon a gyomorsav, stb.

2016. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!