Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdte valaki közületek 130...

Kezdte valaki közületek 130 kg-mal a terhességét?

Figyelt kérdés
Tudom nem dicsőség de ez van. Meséljetek: mennyi jött fel, orvos, védőnő mit szólt? Mármilyen tapasztalatot szívesen fogadok.
2014. jún. 24. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Unokatesóm még többel. Az hagyján, hogy a saját de a babád egészségét is veszélyezteted ekkora súllyall. Mindenképp szigorú diétát kell tartani terhesség alatt, illetve ha csak nem vagy veszélyeztetett sokat mozogni, akár úszás, kismamatorna formájában.
2014. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Egy barátnőm, 136 kg volt, igaz, ő nagyon magas is. Talán. 2-3 kg-ot hízott összesen, nagyon odafigyelt az étkezésére, igyekezett "normális" keretek között tartani a súlyát. Senki nem Szólt be neki, se egy orvos, se a védőnő, se másik kismama. Annyira szenvedélyévé vált az egészséges életvitel, hogy a szülés óta fogyott vagy 30 kg-ot, pusztán azzal, hogy megválogatja, hogy mikor mit eszik (nem éhezik, csak okosan étkezik)
2014. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem!Aki így vállal babát az felelőtlen!Azért hívják tervezett babavárásnak,hogy az ember előtte mindent megtesz,hogy probléma mentesen alakuljon a terhessége.

Pl:leszokik a cigiről,egészséges életmódot él,vitaminokat szed,vagy épp LEFOGY ha kell!!

Ez nem játék!Komoly egészségügyi problémáid lehetnek és akár a babára is kihathat!

Ha pedig csak "besikerült",akkor meg jobban kellett volna védekezni!

2014. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
160-180 gos szénhidrát diétát javasolnám nem árt a babának és annyira lemondásokkal sem .neten olvass utána. Amúgy én is 100 felett keztem de senki nem szólt érte.33hkm
2014. jún. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A második gyerekemnél a terhesség alatt fogytam kb 2 kilót, plusz 10 volt kb ami a szülés után lement tehát valójában 12-t. Pedig csak 90 környékén voltam. Úgyhogy lehet nyugodtan ésszerű keretek közt diétázni. A baba ettől még jó kis vasgyúró lett, majdnem 4 kiló.
2014. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Hát ez igen nagy felelőtlenség. Mindenképpen nagyon szigorú 160gos ch diéta kell, már a 14. héten terheléses vércukorvizsgálat.
2014. jún. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

még jó,h. csak egy fél normális válasz érkezett. nagyon megy itt az értőolvasás mindenkinek! hol látjátok,h. így kezdődik a válasz: "kérlek oktassatok ki...". sztem a kérdező is tudja,h. ez nem jó. de mi van,ha hormonprobléma vagy egyéb betegség miatt túlsúlyos? nem mindenki zabál,aki kövér...

On: nekem anyukám kezdte 130-al. végig fogyott. nem fogták diétára. mindig elmeséli,h. őt mutogatták minden rendelésen,h. "tessék megnézni,fogyni is lehet ám terhesen!" (egyébként ő epeműtét után hízott el, értetlenül álltak előtte az orvosok. étkezése nem változott.)

egyébként nem minden túlsúlyos kismamának lesz cukra vagy magas vérnyomása. sőt! nagyon sok sovány anyuka van,aki küzd ezekkel a problémákkal. a kockázat nagyobb kövéren,de nincs kőbe vésve. ez olyan,h. nem minden bagós tüdőbeteg,de van olyan tüdőbeteg,aki soha a büdös életbe nem gyújtott rá. így kár letámadni a kérdezőt! inkább lássátok el tanácsokkal mit tegyen,h. a helyzet javuljon!

(amúgy én az elsőt 85-el kezdtem,103-al mentem szülni,soha semmi baj nem volt,most 97-el kezdtem,azóta fogytam egy kilót, most 15 hetes vagyok,remélem nem jön fel sok )

2014. jún. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Először is: ne aggódj!

Én 120 kg-mal kezdtem a terhességet. Soha,senki egy szóval sem tért ki negatívan a testsúlyomat illetően.Mondjuk magas vagyok és inkább erős csontú,mint hájas, sokan meglepődtek mikor ráálltam a mérlegre,mert nem látszik,hogy ennyi vagyok:)

Csak az orvosra,védőnőre hallgass, hiszen, minden túlsúlyos kismama más és más:) Nekem nem kell diétáznom, mivel eddig a 32. hétig pusztán 6 kg-ot szedtem fel aminek nagy része víz,meg ugye a baba, a méhlepény...stb Szerencsére az egészséges dolgokat kívánom, ami zsíros,túl fűszeres azt nem is bírom megenni.

Cukor: figyelni kell rá, de nekem pl azt mondta a védőnőm, hogy sokkal több vékony cukros kismamával találkozott, mint túlsúlyossal...

Vérnyomás: Nekem van gondom a vérnyomással, de az már a terhesség előtt is magas volt, arra is figyelj, hogy ne menjen 140/80 fölé,méregesd! Feküdtem kórházban sajnos a vérnyomás miatt 2 hetet, de ott is a szobában a 6 magas vérnyomásos kismama közül egyedül én voltam túlsúlyos...

Engem soha se bántottak a súlyommal, most itt először olvastam csak negatív gondolatokat a kommentek között...tényleg semmi baj nincs a terhességemmel a vérnyomáson kívül,amit gyógyszerrel beállítottak, talán annyi,hogy nem lesz egy leányálom kismama ruhát venned, én is nehezen kaptam magamra nadrágot pl, de nem reménytelen,csak keresni kell:D

Ja a sport: Ha eddig nem mozogtál, szerintem semmiképp se most kezdd el lefutni a maratont...többet árt,mint használ ha most kezdesz el őrült módon mozogni meg fogyózni. Én az úszásra esküszöm, ott a magad ura vagy, annyit és olyan tempóban mozogsz,amennyit érzel, hogy jól esik:) Ha kérdésed van írj bátran! 32 hkm

2014. jún. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

En is 110 kg korul voltam mikor teherbe estem (mivel hormongondjaim voltak, kemenyen dietaztam es mozogtam mielott megfogant, reszben ennek tudom be a sikert). Iszonyu jol viseltem a terhesseget, ezt tobben meg is jegyeztek, osszesen 5 kg-t hiztam, odafigyeltem arra, hogy mit es mennyit eszek. Mozogni mozoghattam volna tobbet is, ez teny, de igy is rengeteget mentem.

Direkt olyan dokit valasztottam, aki tulsulyos kismamakkal is szivesen foglalkozik, sem o sem pedig a vedono nem tett egyetlen megjegyzest sem. Sztk-s orvos igen, de hozza egyszeruen nem mentem tobbet.

A terheleses cukorvizsgalatot par hettel elobbre hoztak, igy a 20. korul csinaltak meg, de teljesen jo lett az eredmeny. A vernyomasomml az utolso 2 hetben illeve a szules alatt volt "baj", nem 110 volt, hanem 140. Termeszetesen szultem. Jo nagy babam lett, 4,2 kg es 60 cm, de o is teljesen rendben volt, szep, formas baba, nem cukorbeteg.

Szules ota kozel 25 kg ment le rolam, fittebb vagyok, mint vlaha, elkezdtem futni is. A gyerkoc nagyon jo motivacio az eletmodvaltasra.

Ugyhogy igen, letezik ilyen, persze oda kell figyelni, de azt egyebkent is!!


Ui: a gyerekagyas osztalyon nem en voltam a legnagyobb :)

2014. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89 kg kilóval kezdtem ikrekkel, 35 hetesen 93 kg voltam, mald hirtelen rámjött 10 kg, az szinte mind víz volt. Szülés után 82 kg voltam, a babák majd 6 kg nyomtak együtt. LEhet te is fogyni fogsz, ha odafigyelsz az étkezésre, én tartottam a 160 g CH diétét, igaz nem szorosan, mert az ikrekkel ugyan nem ,de az első terhessémnél terh. cukros voltam és a dokim tanácsára odafigyeltem az étkezésre.
2014. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!