Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan mellett meddig...

Utrogestan mellett meddig tolerálható a barnázás?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam orvosnál, megnézett manuálisan is és ultrahanggal, bajt nem látott, csak egy miómát, de arra azt mondta, hogy kicsi, ne aggódjak. Kaptam gyógyszert, de most este is barna volt a vécépapír és most tanácstalan vagyok. Mit tudnátok javasolni?
2016. márc. 23. 19:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy kilenc hetes vagyok.
2016. márc. 23. 19:15
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. Ha tegnap kaptad az utro-t akkor még várj egy kicsit, pár nap alatt (2-3-4nap) el kell múlnia a barnázásnak. Ha nem múlik, vagy hívd fel a dokit vagy menj el hozzá.

Én is kaptam utrot mindkét terhességem alatt, az elsőnél indokolt volt mert barnáztam, 3. nap környékén múlt el.

2016. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Betegállományba is kellett menned, vagy dolgozhattál mellette?
2016. márc. 23. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az utro ellenére barnáztam a 13. hétig.
2016. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utána normális lefolyású volt a terhesség?
2016. márc. 23. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 11 hetesen, egy kedd este kezdődött vérzés. Bementünk kórházba, kaptam Utrogestant. Másnap már csak barnáztam keveset, ami vasárnap reggelre múlt el teljesen.

Nekem emellett feküdnöm kellett, csak wc-re kelhettem fel. Most hétfőn voltam 13 hetes UH-n (ez volt a genetikai is), szerencsére minden rendben.

Táppénzen vagyok még a héten, jövő héttől dolgozom kímélő üzemmódban, első héten itthonról, ha minden oké, akkor fokozatosan az irodába is bemehetek.

2016. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, most töltöttem a 40. hetet, már nagyon várom, hogy megszülessen a picúr.
2016. márc. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A progeszteronpotlas akkor segit ilyen esetben, ha valoban a hiany okozza a barnazast es eleg a potolt mennyiseg is. Ezt viszont ranezesbol nem lehet megallapitani, csak vervetellel.

Viszont mivel artani nem art, igy felirjak, ha kell, ha nem, leven, hogy mast nem igazan lehet tenni.

Ha valoban a progihiany az ok, akkor is normalis, hogy nem egybol szunik meg a verzes, hanem csak akkor, amikor a progeszteron eleri a normalis szintet.

A barnazas az arra utal, hogy nem friss ver. Az is lehet, hogy volt/van egy hematoma, amit az orvos nem latott esetleg es az urul ki eppen.


Pihenj, varj es ha nem mulik el, akkor hivd fel az orvost, kerdezd meg, hogy mit lehet meg tenni.

2016. márc. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az elejétől szedtem, mert barnáztam,akkor kB.3 nap alatt el is múlt, viszont utána is mikor felraktam, és lefeküdtem,akkor az első felkeléskor a kúp felrakását követően jött ilyen barnás váladék, de amúgy nem, és 9hetesen egy jó nagy adag vér távozott,mintha menstruálnék, rohantunk is a kórházba,és kiderült, hogy a kúp kimarta a hüvely falát,íígy a barnázás maradt,viszont amint abbahagytam a kúp használatát megszűnt teljesen a barnás folyás is. Most már 8 hónapos a fiunk. Nekem segített, mert most progi hiányom volt, de az előző terhességemnél sajnos nem, ott egy hatalmas heamatoma volt, és 16 hetesen elvesztettem miatta a babám. Úgyhogy ez a gyógyszer tényleg akkor jó,ha sárgatest elégtelenség miatt van a barnázás.
2016. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel az utrot csak tippre írják fel, ezért vagy segít, vagy nem. Csak a progihiány miatti barnázást/vérzést tudja megszüntetni, ha más okozza, akkor hatástalan. (Kétszer vetéltem el utro mellett).
2016. márc. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!