Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudtok dolgozni terhesen?

Hogy tudtok dolgozni terhesen?

Figyelt kérdés

Nekem az elejétől fogva nehéz a terhességem, sok hányás, vérnyomásproblémák, vizesedés, fáradtság, sokszor az is kihívás hogy főzzek egy vacsit vagy eljussak a fürdőszobáig. Fáj a hátam, mindenem. Van aki szülés napjáig bírja, ő hogy csinálja?

37 hkm


2016. márc. 25. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs orvosi probléma, akkor csak attól függ, mennyire hagyja el magát valaki.


Ha neked az lenne az alternatíva, hogy dolgozol, vagy nem tudsz megélni, neked sem lenne idöd "nem bírni"!

2016. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez egyén,terhesség és persze munkafüggő.Szerintem ez is szép,hogy eddig bírtad.Most már akár elmehetnél szülésire.Én a 20.hétig dolgoztam.Sajnos nem bírtam többet.Kórházi osztályon dolgoztam 12 órában,és emelgettem a magatehetetlen embereket.A kollégáim nem voltak toleránsak.Ugy gondolták,ha ennyi eszem van,hogy terhesen dolgozni akarok,akkor nem segítenek.
2016. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Betu ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém van a munkàmmal, mert nem fizikai hanem olyan ülős akkor àlltam fel amikor akartam, így nem kellett nagy hassal sem egész nap ülni, mert az nem tesz jót a babànak. Nagyon jól voltam a terhességem alatt, imàdtam az egèszet😀 az elejétől fogva! Így februàr 16-ig dolgoztam és màrcius 6-àn született meg a kisfiam. Ja tavaly😁! A főnököm nagyon toleràns volt és minden vizsgàlatra elengedett simàn, pedig a 32. héttől nst- re kellett jàrnom, GDM miatt. Szép volt jó volt, igazàból nem is tudtam volna otthon maradni. Persze ha orvosilag indokolt lett volna és ha kellett volna az egèszet végig fekszem, de szerencsére nem így történt!
2016. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 35.hétig tervezem,irodai munka 8 òra,22 hetes vagyok szenvedek az üléssel már párnát is vittem be,hogy jobb legyen. Az elején nekem is volt hányinger,hányás egyéb de még mostanában is előfordul,meg délutánra sokat fáj feszül a hasam,derekam,hüvelyemnél,több magnéziumot ìrt a doki.
2016. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem hányas nem nagyon volt, csak sok savas és emiatt émelygés. Aztán jött nagyon hamar a vizesedes, cukorbetegség a 24. héttől, hátfájás és a kezeim zsibbadtak rendesen. De dolgoztam végig. Azért, mert otthon sem volt jobb. Ha pihentem, akkor jobban vizesedtem, így inkább dolgoztam. Emellett szuper munkahelyem volt. Vettek nagy gerinckímélő labdát, hogy azon uljek (hátfájásom eltűnt tőle, hétvégén meg mindig visszatért), kollégáim velem együtt diétáztak, így egyszerűbb volt tartani, otthon nagy lett volna a kísértés. De most, hogy egy komoly és furcsa betegségem van, most is inkább dolgozok, eltereli a figyelmemet és nem tudom elhagyni magam. Amikor otthon voltam táppénzen rosszabb vokt, úgy éreztem, hogy semmihez nincs erőm stb.
2016. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27.hétig dolgoztam, irodai munka, illetve néha utazás meetingre külföldre is. Utána is nagyon virgonc voltam végig....a 15 perceseknél még gyorsan megkapáltam a virágoskertet. Remélem most is hasonlóan alakul :)
2016. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én a 40. hétig dolgoztam. pénteken még dolgoztam vasárnap meg szultem.

12 orákat dolgoztam. folyamatosan mozgasban voltam (mondhatni fizikai munkát végeztem). sajnos, nem volt idom azon gondolkodni, hogy birom vagy sem, mert csinálni kellett, nem volt választásom (kulfold) én is hánytam, arra végig gyogyszert kellett szednem. vérnyomásommal nem volt baj,-gondolom az is kozre játszott, hogy még esténként 1-2 orát edzésre is jártam, plusz ugye egész nap mozogtam, ezért nem is vizesedtem, csak szulés után, mikor már kénytelen voltam nyugalomban lenni. amugy mindig volt nálam is valami, vesemedence gyulladás, véres vizelet, idoszakosan visszatéro migrén, végig huvelygombám volt..stb. stb. de tenni kellett a dolgomat..igy nem jutott arra ido, hogy másra figyeljek (pl. magamra)

2016. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki nincs annyira rosszul, nem annyira alacsony a vérnyomása, hogy a boltban is elájul, vagy minden elsötétedik minden, nem hány, vagy nincs non-stop savas felfolyása a gyomrából nem tudja elképzelni, mennyire lehet rosszul valaki, illetve tisztelet a kivételnek, mert sok ilyen is van. Szóval a kérdésedre válaszolva, van aki jobban bírja, és van aki kevésbé. Mások vagyunk. Van akinek magas lesz a vérnyomása, van akinek borzasztóan alacsony stb.
2016. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!