Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen meddig érdemes...

Timcsikusz kérdése:

Terhesen meddig érdemes dolgozni ha tök normális minden? Mikor szóljak bennt? Nem küldenek el ezért?

Figyelt kérdés
Nem voltam ilyen helyzetbe még minnél előbb szóljak? még csak 5 hetes vagyok úgy gondolom ráér 12 hét után (kasszás vagyok nem vészes a meló)Táppénzre mikor lehet elmenni mikor érdemes béna vagyok ebbe a témába...
2013. jan. 26. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A helyedben orvosi igazolással jelezném minél hamarabb, ugyanis onnantól nem küldhetnek el...
2013. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam hogy most elküldhetnek-e?De ha nem akkor okés Köszi
2013. jan. 26. 22:58
 3/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
49%
sajnos most már olyan törvény van érvényben hogy csak akkor nem küldhetnek el ha bejelented. Én ezért minél hamarabb bejelenteném... így már nem érdemes megvárni a 12. hetet :(
2013. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Azért arra figyelj, hogy a gyedet mindig az előző évből számolják ki. Tehát a gyermek születése utáni második évben azt az évet veszik alapul amikor terhes voltál és táppénzen voltál, és ha abban az évben nincs meg a 180 munkával töltött napod a táppénz miatt, akkor minimálbérből számolják majd a gyedet, így a második évben kb. 45-50 ezer forintot fogsz kapni csak havonta. Természetesen ha nem bírod a munkát vagy rosszul vagy mindenképpen menj el táppénzre, de ne azért menj el hogy jól járj.
2013. jan. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Minél előbb jelentsd be, írásba is, hogy nyoma is legyen.

Amikor már nem bírod a munkát vagy ha a babát veszélyeztetnéd vele. Az én barátnőm 7. hónapos terhesen is dolgozót. Azt is vett számításba, hogy akkor csak a fizetés 50-60%-át kapod meg.

2013. jan. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Jókat írtak az előzőek. Ha nem kell sokat állni, tehát ülőmunka és bírod, minden ok, akkor sokáig lehet dolgozni. Én 34 hetesen jöttem el pl, minden ok volt végig. Irodán dolgoztam. Boldog babavárást!
2013. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Gratulálok! Táppénz a bruttó fizud 60%-a, kicsit több, mint ahogy hangzik, mert nincs annyi levonás belőle. Ha mondjuk szeptemberben szülsz akkor az előző évedet nézik a TGYÁS számításához, 2012-őt. Én is azt mondom, hogy jelentsd be hivatalosan a terhességedet, akkor védve vagy és a táppénzt akkor válaszd, ha tényleg nagyon nem bírod a munkát. Én sajnálom a pénztárosokat, főleg téged terhesen. Lehet ott menni pisilni egyáltalán? Nekem az is szigorú munkának tűnik (Auchan, Tesco). Egy kismamának sokat kell mennie pisilni, a végén nekem 5-10 percenként kellett menni, nem biztos, hogy azt bírni fogod. Én nem tudnám csinálni a pénztárosi munkát. Kirúgnának, mert állandóan pisilni járnék.
2013. jan. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Akkor én is írok. Egészségügyben dolgozok ambulancián. A lányommal is ambulancián dolgoztam ahol irányítottuk a betegeket. Én gyakorlatilag végig dolgoztam a terhességemet. novemberbe szültem és október legelején mentem el szabira. Jó volt mert annyi szabim volt még, hogy mire azt letöltöttem gyakorlatilag már mentem szülni. Jelentsd be mert akor védve leszel és ha van olyan munka amit te eltudsz végezni és nem erőltető akkor biztosítani kell a cégnek. A pisilés szerintem attól függ ez, hogy milyen volt ez a terhesség előtt. Én is sokat jártam pisilni de nem 10 percenként még a vége felé is így volt. Igen volt olyan amikor nem akkor mentem amikor én akartam de akkor elnézést kértem és amikor felálltam a székből akkor mindenki mosolygott és mondták, hogy természetes mert kismama vagyok. Azért sok emberrel megfordultam és találkoztam azért meg lehet ezt is oldani. Igaz lehetőleg ne a legnagyobb csúcsban. De őszintén amikor a lányom rárúgott a hólyagomra akkor bizony mennem kellett elnézést kértem és a lehető leggyorsabban mentem is vissza a helyemre.
2013. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen ez a pisilés dolog érdekes lesz..De ha bejelentem nyilván tolerálják ha pedig nem tetszik hát ez van.Épp eszű ember tudja mivel jár a terhesség.De most csak mert "más Állapotban" vagyok nem fogok itthon ülni még nem lesz muszáj!Hisz nem beteg vagyok csak terhes:)

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

2013. jan. 28. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!