Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben mit szabad...

Első trimeszterben mit szabad bevenni fejfájás ellen?

Figyelt kérdés

Az Ibuprofent lehet?

Az Advil leírásban az van, hogy kérdezzem meg az orvost, és hogy csak a III. trimeszterben tilos



2016. márc. 25. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Panadolt nyugodtan!
2016. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, a paracetamoltól leizzadok, mint a ló, ezért nem nagyon szeretem.

Ezért érdekelne az ibuprofen, de ha az nem biztonságos, akkor persze nem veszem be.

Most egyébként nem kell, csak szokott fájni néha, és szeretem, ha van nálam gyógyszer készenlétben, és jelenleg csal Advil van.

2016. márc. 25. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ibuprofent pont nem lehet, nekem a háziorvos és a patikus is a Benuront ajánlotta. Az is paracetamol, de nagyon jó!
2016. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a durva, hogy a Panadol papírján is az áll, hogy "kérdezzem meg".

Gyakorlatilag semmiért nem vállal már senki felelősséget, így elég nehéz...

Mégis van itthon Panadol, azt magamhoz veszem, és hátha nem is kell.

2016. márc. 25. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Ibuprofen tartalmút nemszabad terhesség alatt .

Ha nagyon fáj valamim én panadolt veszek be.

2016. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kb. csak az ibuprofen tilos, azt a szoptatás alatt lehet pl. algoflexet majd.


Én algopirint vettem be alkalmanként, a panadolt is próbáltam, de sajnos nem hatott.

A háziorvosomat kérdeztem az első terhességnél, mondta, hogy csak ezt meri adni, de inkább tűrjem 12 hétig.

A nőgyógyász azt mondta, ha nem a vérnyomásom okozza, akkor az algopirin nagy biztonsággal bevehető, abból nem lesz gond alkalmanként.

Utolsó trimeszterben nem szabad csak szedni.

2016. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem algopirint mondták,hogy szedhetem.
2016. márc. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Terhesség

A terhesség első három és utolsó három hónapjában az Algopyrin tabletta nem alkalmazható, a köztes időszakban (4-6. hónap) pedig csak az előny/kockázat orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.


Akkor inkább a Panadol.

A kifejezett tiltás az rosszabb, mint az, hogy beszéljem meg az orvosommal...


Na sebaj. Köszönöm mindenkinek, korábbi terhességeim alatt diklofenákot is előfordult hogy szedtem az orvos engedélyével (volt egy műtétem terhesen, meg egyéb ambuláns beavatkozás is), csak azóta kiderült, hogy azt más okból nem szedhetek.


A fejfájás nálam nem játék, ha nem veszek be időben valamit, akkor migrénes görcsöm lesz, hányással stb, szóval azt hogy "tűrök", nem merem megkockáztatni. :)

2016. márc. 26. 07:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudod kérdező, mutass egy gyógyszert, amire feketén fehéren rá van írva, hogy terhesség alatt is nyugodtan lehet szedni! Egyet sem fogsz találni!:) Ettől függetlenül nyilván ha nagyon fáj a fejed, akkor nem kell szenvedni, veszel be egy Panadolt, vagy egy Algopyrint és ennyi.
2016. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem az első terhességem, és évek alatt ez rengeteget változott, de igazad van. :p
2016. márc. 27. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!