Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi pénzt kapjon a doki a...

Mennyi pénzt kapjon a doki a szülésért?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem,akik idén vagy tavaly szültek. Kórházi doki,nem "hozott".
2016. márc. 27. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

A környezetemben (megyeszékhelyen) általában 50-60 ezret adnak a fogadott (!) dokinak, az ügyeletesnek maximum egy üveg drágább bort, vagy 10-20 ezer Ft-ot, ha nagyon meg voltak vele elégedve. Nálunk 2 hónap múlva lesz esedékes a kérdés, nincs fogadottam, és nem is tervezzük, hogy fizetünk - van így is elég kiadás a babóca körül. De neked kell tudnod, hogy nyugodtabb a lelked, hogy érzed biztonságban magad - nem akarok demagóg lenni. Mi magánrendelésre járunk, lassan meghaladja a 100-at a számlánk, így a szülésnél már nemigen tudunk olyan "luxuskiadásokra" félretenni, mint a paraszolvencia az ügyeletes orvosnak.

Ha úgy döntötök, hogy mindenképp adtok, azért szerintem az 50-est semmiképp se lépjétek túl.


Boldog babázást! :)

2016. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Miért magánrendelésre jársz? A terhes gondozóban mindent megcsinálnak ingyen. Én is magánba jártam az elején,de hihetetlen nagy pénzkidobás volt. Én is féltem,h milyen lesz az ingyenes ellátás,hát szerintem szuper. Legalábbis Bp.n a Margitban tényleg az.
2016. márc. 27. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a tízszeresét adtuk és egy drága bort. Ez 100.000 Ft-volt. A védőnőtől kérdeztem meg, h mennyi szokott lenni az annyi, azt mondta, h 80-100 között, a szülésznőnek pedig a fele.
2016. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

margitba a fogadott dokim 100-t kér. ő még az olcsóbb, magyar 120-at kér, de van drágább is.

én azért járok magánba mert problémás a terhességem és egy olyan orvost szeretnék akit ha felhívok a nyűgömmel, akkor nem kell neki elmondanom mi minden volt az elmúlt fél évben, hanem tudja :) ez nekem megér ennyit.

amúgy ha ügyeletesnél szülsz, akkor nem kell a doki díjához alkalmazkodnod, hisz nem miattad ment be! 10-20ezer is bőven szép összeg :)

2016. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dokimnál tavaly egy terhesgondozás 3 ezer Ft volt (nem volt uh-ja), a szülésre nem mondott árat, így 40 ezret adtunk. Idén már 5 ezer egy terhesgondozás nála, de lett uh-ja, árat most sem mond, szerintem így 50 ezret kapna. Nekem nem volt pénzkidobas a magánrendelés, mert dolgoztam, nem akartam mindig elkérezkedni, és nálunk nem tudják garantálni, hogy mindig ugyanahhoz a dokihoz kerüljön az ember, én viszont nagyon ragaszkodom az orvosomhoz. Ha 20 ezer Ft lenne egy alkalom, akkor is hozzá járnék. Én nem engedem, hogy más megvizsgáljon, túl sok negatív tapasztalatom volt már...
2016. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70-et adtam az orvosnak. Hozzátartozik, hogy bármikor felhívhattam. Ja, éjszaka szültem, és nagyon hamar beért. A terhesgondozás nála 80 volt összesen, tehát 150-re jött ki az egész.
2016. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt saját dokim, de a háromból két gyerekemnél nem tudott bejönni a szülésre, a szülésznőm volt bent és az ügyeletes doki.

Az ügyeletes doki nem kapott semmit sem.

2016. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megyeszékhely: általában a vizsgálati díj 10-szerese. A dokimnál 12.000 Ft a terhesgondozás, biztos, hogy nem fogja megkapni ennek a 10-szeresét, mert végig tp-en vagyok, így nem tudunk annyit fizetni.
2016. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne azért adj paraszolvenciát, mert "illik", meg "szokás". Ha elégedett vagy az ellátással, úgy érzed, hogy a doki többet tett érted, mint ami a munkaköri kötelességétől elvárható, hálás vagy neki, akkor adj annyit, amennyi NEKED belefér. Ha 5 ezer forint, akkor 5 ezer. Ha 15, akkor annyi. De ha nem fér bele, akkor megköszönöd és kész.
2016. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok: bocsánat, hogy eddig nem reagáltam, de nem tudtam géphez ülni az utóbbi napokban.

Azért járok magánrendelésre, mert az SZTK-n két orvossal is rettenetesen pórul jártam (az egyikük pl. elhajtott és lecseszett akkor, amikor, mint később kiderült, méhen kívüli terhességem volt). Több problémám is volt a terhességem előtt és alatt, amit egyáltalán nem, vagy félrekezeltek, így nagyobb biztonságban érzem magam és a picim a magándokinál.


Tudtál egyébként dönteni? Mindenképpen adsz valamennyit, vagy majd a helyzet hozza? Engem is érdekel mások tapasztalata és véleménye.


Amúgy azt lehet tudni, hogy vajon miért lettem ilyen keményen lepontozva? Szerintem adekvát és kedves választ írtam. :)

2016. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!