Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen bepánikoltam az...

Teljesen bepánikoltam az anyagiak miatt. Lehet nem jól döntöttünk?

Figyelt kérdés

Van egy kis félretett pénzünk, illetve kb 350 ezer a bevételünk havonta. Albérletben lakunk, nem is vágyunk sajátra.... Ki tudja hol akarunk élni, vagy hol találunk munkát pl 5 év múlva.

Úgy gondoltuk, hogy rendben vagyunk anyagilag, jut nyaralásra, telelésre is, szóval jöhet a baba.

Elsőre össze is jött, most vagyok 10 hetes, szépen növekszik a csöppség. Viszont elkezdtem nézni a babaszoba berendezéseket és nagyon nem olyan árak vannak, mint ahogy gondoltam. Egy babakocsi 100-150 ezer Ft körül van, használtan is 50-60 alatt nincs normális. Aztán a Kiságy, kiskád, pelenkázó.... Teljesen bepánikoltam az áraktól. Mi van , ha elkapkodtuk? Mi lesz , ha nem tudjuk tisztességesen felnevelni? Nem akarom, hogy bármiben is hiányt szenvedjen ....



2016. márc. 29. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, én is így voltam ezzel. De amúgy használtan vettünk babakocsit, 30ezer volt, és normális. Nyilván nem egy Stokke, de megfelel. Kiságyat is már lehet 5-10 ezerért venni használtan, kiskád 1000 ft, pelenkázó nem "létszükséglet", sokan pelenkáznak az ágyon vagy a földön, akiknél pl nem fér el egy pelenkázó. Nyugi. Mindene meglesz. Ha nem az utolsó pillanatra hagyjátok a teljes bevásárlást, akkor nem is fog túl óriási összegnek tűnni. Meg a családtól is biztos kaptok majd sok mindent.

19hkm

2016. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
A 350ezres bevétel már a gyed/gyes mellett számolt összeg?
2016. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért korrekt áron is vásárolni, persze el lehet szaladni az árakkal. Mi is használt kocsit vettünk 40 ezerért. Megfelelt. Kiságyat, matraccal, 20-ért újan. Kemény aljú pelenkázó alátétet vettünk, használtan 1000 forintért. Lehet vásárolni használt, szép állapotú dolgokat is.
2016. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a babaszoba berendezés pedig nem olyan nagyon drága. Ha vettünk volna tipikus bababútort, akkor igen, az, ott elég horror árak vannak. Én teljesen feleslegesnek tartom, és szerintem rondák is, szóval két sima komód van a babaszobában, amiből az egyik örökölt, én újítottam fel, elég jól néz ki. :)

Babaágyat 10ezerért vettünk, kellett bele matrac, illetve ágyra tehető pelenkázó tálcát használunk. Emellett van egy kiskosár a szennyesének és egy közepes méretű kuka a pelusoknak. (A kakisat nem oda gyűjtjük, házon kívül van, a pisiset sem tartogatnám napokig.)

Van még bent egy fotel, az korábban is megvolt és vettünk egy közepes méretű puha szőnyeget, de igazából az nem volt létszükséglet.

A babaszobánk elég filléresnek mondható így.


MEgtehettük volna egyébként, hogy 300ezerért veszünk komplett gyerekszoba bútort, de teljesen feleslegesnek gondoltuk, illetve nem is a nagyobb szobát rendeztük be neki, hanem a kicsit. A nagyobb az egyelőre vendégszoba/dolgozószoba. Majd ha nagyobb lesz, vagy jön a tesó akkor átköltöztetjük.

2016. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Apránként veszitek meg amúgy is! Egyébként pont a babakocsi, ami egy drágább tétel. Szerintem meg fogjátok tudni oldani:-)
2016. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az most a normál bevételünk, GYED mellett olyan 300 lesz kb, picivel több.
2016. márc. 29. 15:05
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
A 300ezer is bőven elég lesz 1 gyerekre, ne aggódj emiatt.
2016. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz valaki jó anya, hogy megveszi az ötvenezres kiságyat, meg a 150 ezres babakocsit a gyereknek. Nézz szét alaposan, ki lehet fogni jó akciókat. Kiságyat 15-20 ezerért is találsz újan, és hidd el, a babádat marhára nem fogja érdekelni, hogy miben alszik (csak kényelmes legyen). A kiskád kb. 2-3 ezres tétel, pelenkázószekrény nem feltétlenül kell, nagyon hamar kinövi, vehetsz helyette kiságyra helyezhető pelenkázó lapot, kb. 6-8 ezerért...stb.

Babakocsiból is sok jó van, bőven 100 ezre alatt. Én 5 évvel ezelőtt kb. 60 ezerért vettem a Bergon babakocsinkat újan, és már a harmadik gyerek fogja használni. A gyereknek nem az számít, hogy több százezres babaszobát készíts neki elő, hanem az, hogy minél többet foglalkozz vele.


Ne aggódj, nem kapkodtatok el semmit, ez egy ilyen időszak, amikor mindentől megijedsz. Ez természetes, majd elmúlik. Örülj a babának, és ha ez megnyugtat, figyeld a különböző honlapokon az akciókat. Pl. múltkor 54 ezerről volt leárazva 29 ezerre egy babaszekrény, mert kifutó termék, de ez csak egy példa.

2016. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Valakinek kevés a havi 300-350 ezer bevétel egy gyerek mellett, de szerintem minden attól függ, mennyi a kiadás, mennyit tudtok félre tenni.


Mi most a harmadikat vállaltuk be, alaposan kiszámolva a következő 3 évre, melyik hónapban mennyi összegre számolhatunk, mi lesz, ha hamarabb kell táppénzre mennem, mert esetleg nem bírok dolgozni. Fontos, hogy mennyit tudunk félretenni havonta, mert a két gyerek után tudom, hogy váratlan költségek mindig adódhatnak.


A babakelengye ára a csillagos égig is elmehet, minden rajtatok, és a családotokon múlik, ki honnan mire számíthat, lehet-e a költségeken csökkenteni, elég-e a használt, vagy mindenből újat szeretnétek.

2016. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne dőlj be azért a bababoltos marketingnek teljes egészében :), de nyugodj is meg.


Néhány praktikus tanács:

- ha havonta kb. 50 eFt-tal lesz kevesebb a bevételetek a gyerek születése után, akkor ettől a hónaptól kezdve azt az 50 eFt-ot tedd félre- így legalább már most tudod, mennyire fog sikerülni beosztani (jó alap ez a plusz pénz is a beszerzésekre)

- ha még komolyabban gondolod, akkor egy picit többet is félretehetsz (mondjuk havi 70-80 eFt-ot)- mert az otthon töltött időben azért mérhetően több a rezsi (fűtés, mosás stb.), így nagy meglepetés már tényleg nem fog érni

- ha még nincs, akkor érdemes esetleg egészségpénztári szerződést kötni- oda takarékoskodni legalább részben (a befizetett összeg 20%-a szja bevalláskor visszaigényelhető, jó, ha egy gyerekes családban van mindig elérhető keret orvosra, gyógyszerre, pelenkára, tápszerre, csecsemőápolási dolgokra, esetleges fejlesztésekre, szemüvegre, szupinált cipőre stb. hidd el "talált pénz" lesz, ha hó végén épp megszorulnál

-nyugodtan nézelődj, legyen terved, elképzelésed akár babakocsira, akár berendezésre. Aztán írd össze, hogy mit szeretnél, majd hagyd pihenni a dolgokt 1-2 hétig. Aztán újult erővel, friss szemmel nézd át, és kezdj el keresgélni (akár akciókat böngészhetsz, akár bababörzén szétnézhetsz, akár vatera/jófogás oldalakon beírod hogy X márkájú babakocsi- nem kell mindent azonnal és az első helyen megvenni- időben vagy)

- gondold végig, hogy van-e olyan családtagod, ahol van kisgyerek, vannak-e olyan dolgok, amiket akár kölcsönbe isde megbízható, tiszta családtól kaphatsz. Kérdezz rá esetleg, beszéljétek meg a pontos feltételeket, akár fizethetsz is értük stb. legyél korrekt, úgyis jól játhatsz!

- bútorok: néha a készen megvett bababútorok sem tudnak többet, mint amit az ismerős asztalos méretre készít vagy az IKEÁ-ban, egyéb olcsóbb helyen megkapsz. Tervet készíts, magadban döntsd el a férjeddel együtt, hogy mit sezretnétek és ne a márkát vedd meg, hanem az elképzelést valósítsd meg a lehető legkedvezőbb áron.

Egy 5,5 éves kisfiú anyukája vagyok és áldom az eszemet, hogy nem direkt bababútorokkal rendeztem be a kisfiam szobáját anno (telt volna rá bőven)- mert egészen más az igénye és a szükséglete már egy 2 évesnek is, mint egy csecsemőnek, az ovis, kisiskolást már nem is említem.


Esetleg érdemes úgy is hozzáállni, hogy ha veszel valamit, akkor elteszed a következő gyereknek vagy a családban kölcsönadod, sőt ha vigyázol rá, akkor még el is lehet adni szinte mindent- nagyjából az új áruk 30%-ért, azt a pénzt pedig az éppen soros használati tárgyba beleforgatni.

Jó egészséget.


Sok sikert.

2016. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!