Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaphattam e a himlőt?

Elkaphattam e a himlőt?

Figyelt kérdés
9 hetesen voltam a rendelőben és tőlem nem messze egy himlős kislány volt. Később szólt nekem az orvos, hogy menjek egy másik terembe míg ott van a kislány. Nem tudom pontosan mennyi ideig voltam ott kb 20 percet. Nem tudtam, hogy himlős mert egy kisebb fal választott el bennünket, nem is láttam a kislányt. Azóta egy hét telt el. Nagyon aggódom. Én semmilyen himlős nem voltam. Talán rózsa himlős csecsemő koromban.

2016. márc. 30. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A bárányhimlőnek kb 2 hét a lappangási ideje. Szóval még várni kell, nem tudhatod.

Drukkolok, hogy ne...

2016. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A bárányhimlő lappangási ideje 14-21 nap, teljesen csak két hét múlva nyugodhatsz meg. De ha a kislánnyal egyáltalán nem érintkeztél, biztos hogy pl. nem köhögött rád, akkor elég kicsi az esélye hogy elkaptad.
2016. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem lesz gond. Nekem viszonylag erős az immunrendszere, nagxon ritkán kapok el bármit is. A hűlést gxógyszer nélkül atvészelem. Gyerekkoromban sokan voltak bárányhimlősek még a húgom is és így se kaptam el. De gondolom terhesen legyengűl az immunrendszer, ezért félek. Csináltassak vérvizsgálatot, hogy kiderűl jön időben, hogy az vagyok e. Egyáltalán számít ha az ember a hólyagosodás előtt megtudja, hogy himlője van?
2016. márc. 30. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is drukkolok, hogy ne legyél himlős. Én a 20. héten ijedtem meg, mert az oviban van több himlős, de nem a lányom csoportjában. Mivel anyukám sem tudta megmondani, hogy voltam-e már, a védőnő adott egy labor beutalót, amit a háziorvos írt alá. Elmentem az sztk-ba, onnan az antsz-be küldték a vért, várom az eredményt. Csináltass te is, hogy megnyugodj.
2016. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!