Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesen mikor kell a...

9 hetes terhesen mikor kell a lazcsillapitas? Esetleg valami otlet mivel, mint pl furdo, ami hany fokos is legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, elvileg furodni se szabad...


Most 37°C a hom.


2016. ápr. 1. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk 37 fok az nem láz, de mindegy. Csillapítani 38 felett van csak értelme. Panadol, Paracetamol jó lesz.
2016. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
nekem terhesen alap 36,9-37 volt végig.....de ez hőemelkedés és nem láz
2016. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is ez nem láz, hanem hőemelkedés.

MÁsodszor miért is nem szabad fürdeni?


Ha 38 fok fölött van a lázad tartósan, és csillapítással sem tudod levinni (gyógyszer és/vagy fürdő), akkor kell ügyeletre menni.


Amúgy meg 35 fok alá nem szabad hűteni a vizet, de inkább 36.

De erre most semmi szükséged.

Igyál sokat és pihenj.


JObbulást!

2016. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38 fok fölött kell csillapítani, Panadollal pl. Én egyszer voltam eléggé lázas, akkor Panadol + csukló és homlokborogatás szépen levitte.
2016. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem laz a 37°C! De felek, hogy feljebb megy, ezert kerdeztem szerintetek mikortol kell lazat csillapitani, neten ugy olvasom 37,5°C-tol terhesen. Szeretnek felkeszulni a elhetosegekre, koszonom a valaszokat, remelem nem lesz ra szuksegem! :)
2016. ápr. 1. 20:47
 6/18 anonim ***** válasza:
En most vagyok 7 hetes 1 hete volt 37,5 -38,6 kozott folyamatosan a lazam 2 napig.. orankent mertuk a lazam kegyetlen volt... rubophent is bevehetsz de csak 4-5 orankent max.. nekem ahogy letelt a 4 ora vissza ment es ha bevettem a gyogyszert 1 ora alatt ment 38 ala.. bevettem es huto zuhanyt csinaltam.. ugy gyorsabban lement valamivel .. fokozatosan allitsd melegrol hidegre a zuhanyt amig lejjebb nem megy a testhöd... kb 10 percig csinald.. kitartast!!
2016. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ugy olvastam, hogy a fertozesek miatt nem szabad furodni, de oszinten ezt en nem birnam 9 honapig... Van egy konyhai domestot tisztitom, azzal kipucolom a kadat furdes elott es neha beulok egracskara, de nem tul meleg vizbe akkor se, mert allitolag az se tesz jot!
2016. ápr. 1. 20:49
 8/18 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, en is alaposan kipucoltam a kadat es igy neha belefekszem langyos vizbe.. nem hinnem hogy barmelyik medence amit mondanak hogy uszas jot tesz a kismamanak sterilebb lenne az otthoni kadnal.. a forro viz vetelest okozhat vagy beindithatja a szulest.. elvileg
2016. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem a fertőzés a baj a fürdéssel, hanem hogy átmelegszik a tested. 36,6-os vízben rád hűlne a bőr, legalább 40-45 fokos a kellemes, azzal meg úgy fölmelegíted a testedet, hogy a hőemelkedés, amin most rágódsz, lófütty ahhoz képest.
2016. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ovu óta 37,5 a hőm. 38-ig nem vennék be gyógyszert!
2016. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!