Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap kell mennem magzatvízvé...

Holnap kell mennem magzatvízvételre az I. sz. Nőgyógy. Klinikára! A védőnő azt mondta hogy először beszélgetés lesz utána esetleg uh. és csak utána döntik el hogy tényleg kell- e magzatvizet venni! Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, nem rögtön szúrnak. Először beszélgetésből próbálják felmérni, mennyi a valószínűsége egy esetleges rendellenességnek, aztán megnézik ultrahanggal, hogy látnak-e bármi gyanút. Ha nem látnak, biztosan nem szúrnak feleslegesen, hiszen annak vetélési kockázata is van. De ha esetleg szúrni akarnának, nem muszáj belemenni, hanem több helyen csinálnak vérvételből tesztet, ami nagy valószínűséggel kimutatja, hogy van-e valami rendellenesség. Igaz, ez pénzbe kerül (25-30 ezer Ft.), de szerintem akkor célszerű csak alávetni magad a szúrásnak, ha ennek pozitív lenne az eredménye. Én megcsináltattam, mert több volt a magzatvizem, ami esetlegesen rendellenességre utalhat, a quartett-teszt eredménye negatív lett (80%-os pontosság kb.) így nem szúrattam meg magam. 4 hónapos egészséges kislányom van! :)
2008. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is holnap megyek,de én már csak az eredményemért!!!!!!!!!!! :))) Ennek a menete az,hogy holnap beadod a paírjaidat,felveszik az adataidat és utánna megcsinálják az ultrahangot és azután találkozol a dokival,elmondja hogy mit lát,mit ajánl,kérdezhetsz és válaszol!nekem volt magzatvíz vizsgálatom is!Sajna!Rossz élmény!De legalább nem hívtak vissza!
2008. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 2. kválaszolótól kérdezném,hogy fájt-e neki??????
2008. szept. 22. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy az én válaszom kisegít-e.

Nekem túlhordás miatt kell magzatvízvételre járnom 2 naponta. Nem fáj, csak kellemetlen. Legyenek az izmaid annyira lazák amennyire ilyen helyzetben tudsz erre koncentrálni, és akkor nem fog fájni.

Ha viszont nem túlhordás miatt mész, akkor sajna nem tudom mi a helyzet.

Sok sikert!

2008. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, nem írtad hány hetes vagy, minket is mindenáron el akartak küldeni a sotén magzatvíz mintavételre. Ez a kórháznak marha jó üzlet mert majdnem 300e (!) forintot kapnak egy ilyen vizsgálat után! Nekünk elrontották a 18. heti genetikai UH-t mert a hölgyike végig telefonálta az egészet, marhára nem figyelt oda. Végül elmentünk egy 4D-s genetikai UH-ra és kiderült nem kell magzatvíz mintavétel. Tudom, hogy ez az egyetlen amiből 100%-ban kiderül milyenek a kromoszómák, de nekem sajna az a tapasztalatom, hogy sokszor csak a pénz miatt csinálják. Azt tudom, hogy utána 1-2 napig feküdni, pihenni kell! Sok sikert és boldog babavárást!
2008. szept. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!A 2. válaszoló vagyok!Nem volt kellemes érzés!!!Volt aki futottt utána,de volt olyan is aki 1órát üldögélt még ott a padon!Köztük én is!én utána 3 napig fel sem tudtam kelni az ágyból,még ha akartm volna is!azóta se jobb a helyzet!Már szinte semmit nem tudok otthon csinálni,és nem azért,h "Sajnáltassam" magam!utána 1-2 hétig szúrt,feszült fent a méhem teteje,azt hittem szétrepedek!Ez az én történetem?de van aki azt mondja,h ááááááááá semmiség!Szerintem meg mégis valami!nagyon sokan nem vállalják!Én se akartam!!
2008. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja!És EGÉSZSÉGES KISLÁNYOM LESZ!GYÖNYÖRŰ SZÉP!4 d-n megnéztük!
2008. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!