Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt, hogy jobb...

Miért mondják azt, hogy jobb ha egy baba a 7. hónapban születik, mintsem a nyolcadikban?

Figyelt kérdés
1 hónap alatt is sokat fejlődik (már csak ha a tüdejére gondolunk!), nem?

2016. ápr. 4. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tévhitek terjedését sosem tudja megakadályozni a tudomány.:/


A 7. hónapban még viszonylag fejletlen a tüdő és kicsi (kisebb) a baba súlya is. A fejletlenebb tüdőnek kisebb súlyú babát kell oxigénnel ellátni. Ezután erőteljesen megindul a baba súlynövekedése, a tüdő érése viszont nem ilyen gyors és ha 8. hónapra születik, nagyobb súlyú babát kell a súlyhoz képest fejletlen tüdőnek ellátni.

Elég sokáig tartotta is magát ez az elmélet és sokan még mindig vallják. A tudomány mai állása szerint viszont ez tévhit, mert nem igaz, hogy lassúbb a tüdő fejlődése, mint a súlyfejlődés. A baba összes szerve annál fejlettebb, minél később születik (na persze a normális időig), ez igaz a tüdőre is, ezért a mai tudomány szerint ha már korábban születik a baba, minden bent töltött nap nyereség a 7. hónap után is.

2016. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam. A 37. hét után már mindegy neki, hogy mikor születik meg, akkor gyakorlatilag mindene kifejlett, csak zsírt szed magára.
2016. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mert idióták...
2016. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még régebben hallottam erről,de nem emlékszem,hogy pontosan mi volt ez.Annyi rémlik,hogy van valami,ami a babáknak a 7.hónapban kezd el kifejlődni.Lehet pont a tüdőérése,de tényleg nem emlékszem.A lényeg az volt,hogy ez a valami a baba szervezetében ha megszületett,akkor is szépen ki tud alakulni a kinti világban.Viszont ha a 8.hónapban születik,akkor pont a fejlődés közben jön világra,ami nem jó.
2016. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Ezt a nagymamám szokta mondogatni. Nagybátyámat 8. hónapra szülte, beteges csecsemő volt, az is csoda volt, hogy életben maradt. Neki ez az egy saját tapasztalat pont elég ahhoz, hogy ezt a néphiedelmet megingathatatlan tényként kezelje. De attól még csak néphiedelem, pont, mint hogy az első magzatmozgás a terhesség félidejének számít, meg ha csúcsos a has, akkor fiú lesz.

Minden méhben töltött nap ajándék a babának, amíg be nem tölti a 40 hetet.

2016. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hogy ezt mennyit hallottam nagyanyámtól... Pláne, mikor megszületett 8 hónapra az amúgy tök egészséges, csak törpicur fiam. Én azt hittem, ez is egy ilyen régi babona, amin a mai anyukám már csak röhögnek.

Erre ma beszélgettem egy 7 hónapra született baba anyukájával, aki közölte, hogy a 7. hónapban jobb születni, mint a 8.-ban. Áááá....

2016. ápr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt sose hallottam még, de nem tudom hogyan gondolhatják ezt néhányan igaznak... meg azt se hallottam hogy az első magzatmozgás a félidő. én már 12. héten éreztem, akkor 4 hét múlva kéne szülnöm vagy mi?

20hkm

2016. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Kedves #7, a magzatmozgáshoz: éppen ezért baromság ezt igaznak vélni mai fejjel. De ha belegondolunk, régen, ha egy nőnek nem volt pontos a ciklusa, vagy nem figyelte, vagy megjött terhesen, nemigen tudták máshoz viszonyítani, mire fog megszületni a baba, csak az első magzatmozgáshoz. Ezért régen még volt is némi értelme, de a mai UH-technikának köszönhetően már ugyancsak idejétmúlt.
2016. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden tévhit eloszlatására... Sajnos saját tapasztalat - többszörös - hogy annál jobb a babának, minél több időt tölt az anyaméhben. Sőt még a súly sem számít annyira, nem annyira lényeges, mint a gesztációs hetek száma.
2016. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség. A 8. hónapban sokkal fejlettebb a magzatnak mindene, mint a 7. hónapban.

Kislányom 33. hétre született, küzdöttünk is eleget a fejletlen tüdejével, akkor mindent megadtam volna, ha pár hetet még bent tölthetett volna az anyaméhben.

2016. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!