Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetesen 3 kg jött eddig...

13 hetesen 3 kg jött eddig fel, én nagyon sokallom! Szerintetek is sok?

Figyelt kérdés

Hello,


13+4 hetes terhes vagyok. 50 kg-val kezdtem a terhessèget, most vagyok (reggel) 52,8 kg. De estère van, hogy felmegy 54-re! Nagyon aggaszt, soha nem voltam mèg ennyi.... Persze nem làtszik ez a pàr kg plussz, de akkor is fèlek mert mèg nagyon a terhessèg elejèn jàrok!

A munkahelyemen egèsz nap àllok, illetve oda-vissza kerèkpàrral jàrok. Bent szoktam egy tàl levest enni meg egy baguettet valamivel megkenve.


Azt hiszem az lenne a legjobb ha visszamennèk az edzöterembe edzegetni..elèggè megijedtem. Ez mèg csak nem is a baja sùlya,meg semmi ha azt mind kiszàmolom akkor lesz rajtam + 12 kg ....


2016. ápr. 8. 08:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
baba*
2016. ápr. 8. 08:30
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A +12 kg egyáltalán nem lenne sok a végére! Edzőterembe mennél??? Attól félsz, hogy meglátszik a terhesség?
2016. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt a szervezet elkezd nagyon tartalékolni a bevitt táplálékból, így még ha keveset eszel is, jobban gyarapodsz. Szerintem a második trimeszter elején nem vészes a +3 kg, mert vékonyan kezdted. A végére is teljesen ideális lenne a +12 kg, mert az eltűnik a szüléssel.


Én kétszer szültem, mindkét alkalommal 57 kg-val (168 cm) kezdtem a terhességet, és 10 kiló jött fel a végére (mondjuk az első 12 hétben én semmit sem szedtem fel, de aztán megindult rendesen, pedig visszafogtam a kaját, és sokat mozogtam).


Ne aggódj, csak étkezz egészségesen és mozoghatsz is, amit az orvos megenged. Mások akik ilyen kis súlyról kezdik, akár tíz kilót is felkapnak az első trimeszterben, és még csak nem is érdekli őket.

2016. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A végére nekem 12 kg lett, ez teljesen átlagos és normális. A szülés utáni hétre 7 kiló lement, most 4 hete, hogy szültem és úgy nézek ki, mint aki sokat vacsorázott, de ennyi. Ne aggódj ennyire, ezek csak a hormonok, amik játszanak most az érzelmeiddel!:) Nyugi!


Ja, és szerintem ne az edzőterembe menj, hanem sétálj, amennyit tudsz, én így tartottam valamennyire kordában a súlyomat, a zabálás mellett, mert utóbbiról kiderült, hogy nem fogyaszt:)))

2016. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én 65 kg-ra szedtem fel 4kgt a 14. Hétig utána megállt egy kicsit a súlynövekedés és 22-24. Héttől indult be megint. 30 hetesen +10 kg van rajtam, de arányos, van olyan csípőnadrágom, ami a mai napig jó rám. A szervezet ilyenkot elkezd taetalékolni, lehet sőt jó is mozogni, de extrém diétába vagy edzésbe ne kezdj, hidd el, a szervezeted tudja, mire van szüksége
2016. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

...és ne sanyargasd esetleg a babádat! A séta, ahogy fentebb is írták, hasznos tud lenni, meg vannak spec. Kismama tornák is. Erőnlét fejlesztésre kiválóak.


Még valami: ha kisebb súllyal kezded a terhességet, ahogy Te is, úgy a szervezeted jobban tartalékol, míg a túlsúlyosoké kevésbé. Míg te felszedsz esetleg 15 kg-t is, aminek a zöme szülés után lemegy rólad, ők lehet, hogy csak 5-8 kg-t híznak, de nem is megy le róluk annyi. Szóval ezen kár parázni, a védőnő+orvos fel fogja hívni a figyelmed, ha már esetleg kóros ütemben gyarapodnál. Nyugi, és élvezd a terhességed! :)

2016. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9+1en mért a védőnő 84-re, 13+1-en meg 86-ra és pedig alig eszek.Ezzel jár a terhesség,én nem aggódom a súlyom miatt.Igy edzeni nem állok már neki,szülés után ha akarok,majd lefogyok.Bár senki nem lát ennyi kg-nak,de a mérleg nem hazudik :D
2016. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem te egy hasonló tipusú nő vagy mint én aki végig diétázta,edzette az életét.Én 173 cm vagyok,és 55 kilósan estem teherbe.86-al szültem!!! Nem tudom hogyan,rajta kívül egyébként orvos,védőnő,mindenki örült,hogy végre fel szedtem magamra.Én nem :) szerintem nem is ettem olyan sokat,igaz a szülést megelőző napokban mondjuk zabáltam,de azt biztos a szervezetem csinálta,hogy legyen energiám a szülésre.Én nem tornáztam (terhes torna) mert nem esett jól,edzőterembe meg végképp nem mentem volna.Szépen vissza fogytam szülés után most megint 55 kiló vagyok,se megereszkedés,se egy csík,bár ez nyilván genetika is.
2016. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, láttad Pirner Almát? :) ő is 12kg-t hízott terhesség alatt. Látstik rajta? :) nem :) 6 hét után elkezdett fokozatosan edzeni, és nem ment a szoptatás rovására sem. 12kg teljesen normális. Bármennyit is hízol, szülés után le fogod adni, de ne várj csodát 2 nap alatt. Mire megszült pár hétig úgysem azzal fogsz foglalkozni hogy mennyi van még rajtad, ne siettes semmit, majd 6 hét elteltével kezdj edzeni ha az orvos zöld utat ad. Minden rendben lesz :)
2016. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

úristen, ne félj már ennyire!

meg fogsz hízni. érted? mindenképp meg fogsz hízni!

aztán meg majd leadod. szülés után marad rajtad mondjuk 4 kiló, amitől meg lazán megszabadulsz egy-két hónap alatt, ha ennyire érdekel a súlyod.

én 13 kilót híztam a terhességem alatt, 52-ről indultam, nem éreztem magam bálnának a szülés napján sem, egy hétre rá pedig már kifejezetten csinos voltam a 4 rajtam maradt kilóval együtt is (szerintem ebből a melleim vittek minimum 1 kilót, akkorára nőttek).

egyszerűen csak élj egészségesen, és ebbe beletartozik a sztresszmentesség is, szóval ne idegeskedj a súlyod miatt sem, csinos leszel, nyugi.

2016. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!