Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek van kedve átnézné a...

Akinek van kedve átnézné a kórházi csomagom? Nem szeretnék semmi fontosat itthon hagyni.

Figyelt kérdés

- 3 db elöl kigombolható hálóing

- 1 db köntös

- 1 nagy törölköző

- 3 kisebb törölköző

- 55 lapos Neogranormon törlőkendő

- nedves kéztörlő

- wc-re tehető papír ülőke

- nedves wc papír (2 csomag), sima wc papír (2 tekercs)

- papírzsepi

- intim törlőkendő (1 csomag)

- 2 db papucs

- tusfürdő (Fa, amit máskor is használok)

- sampon

- fogkefe, fogkrém

- 5 eldobható bugyi

- 3 csomag nagy nedvszívképességű betét

- szoptatós melltartó

- mellszívó (kézi)

- iratok (apasági, személyes okmányok, kiskönyv)

- 3 textilpelenka

- 1 csomag újszülött pelenka

- hasleszorító öv (ezt nem biztos hogy fogom használni)

- fényképezőgép

- telefon + töltő


- babának ruha, amiben haza lehet hozni (ezt majd párom később hozza be, de össze van készítve)



2016. ápr. 8. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

+a gyereknek kesztyű, ha nagy körömmel születne

+arckrém, kézkrém, én ki voltam nagyon száradva a kórházi víztől valahogy

+kindle vagy könyv, nekünk sok időnk volt olvasni

+több eldobható bugyit vigyél, mint 5

+babának hordozó


még az jutott eszembe, hogy légzésfigyelőt adnak a kórházban? a mi gyerekünk kis doboz-ágyában volt, és tökjó volt éjjelente bekapcsolni. esetleg a tiéteket vidd be, ha gondolod és rooming-in-es lesz a gyerek.


+saját cumisüveg, hogyha bármi van a szoptatással, a tieteket szokja meg a gyerek (barátnőmnek engedték használni, nekünk nem, ő sote 2-n szült, én a maternityn)

2016. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jól jött minden tanács! :) Külön családi szoba lesz, így szerintem a légzésfigyelőt és a cumisüveget is be lehet majd vinnem.


Szerintem alapból nem adnak légzésfigyelőt bent.

2016. ápr. 8. 12:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

- tányér, pohár, evőeszköz, szalvéta

- ásványvíz (én vajúdás alatt is megittam két üveggel, szoptatás beindulásához is kell kb. 3 liter folyadék naponta)

- babának bármi, amit a kórház nem biztosít (kórházfüggő mi kell, babaruha, köldökápoláshoz dolgok, popsikrém...)

- ha a kórház ad mindent, akkor is érdemes egy-két szett ruhát bevinni a babának, hogy ha összekakilja magát, ne kelljen a nővérre várni az átöltöztetéshez

- babaruhával több mérettel készülj, nem tudhatod, hogy először az 50-56-62-es méretből melyik lesz jó rá.

2016. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Bella169 ***** válasza:
100%

Nàlunk vinni kellett a babának ruhát. Csak szülés után artak de másnaptól saját ruhába volt már.

Valamint naponta fogyott 3 textilpelus. Bukós volt.

Pléd vagy pólya. Amit alá fölé teszel. Én nem raktam csak úgy e minden nélkül a kisàgyba. Babának nem adnak lepedőt.

Popsikrém is kéne a babának.

Esetleg még babatörölköző. Nálunk az első nap után csak akkor fürdettek ha vittem törcsit neki. Arra hivatkoztak hogy nins elég.

Neked pedig pohár,tányér, evőeszköz hacsak nem akarsz kézzel.lábbal enni. Melltartóbetét. Több bugyi.

Hirtelen ezek jutnak most eszembe.

2016. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen, az evés-ivás még eszembe sem jutott, pedig fontos része a mindennapoknak. :P


Még megkérdezem a kórházat is, hogy kell e még a babaápoláshoz külön vinni dolgokat.


Ha viszek bentre egy-két szett ruhát, akkor mit vigyek be? Bent pólyában lesz a baba, a köldökcsonk miatt kicsit izgulok, hogy mi az, ami nem irritálná neki. Első baba lesz, így erről még sok elképzelésem nincs.

2016. ápr. 8. 12:34
 6/16 Bella169 ***** válasza:
100%

A köldökcsonkot általában takarja a pelus.

Body és rugi amit vigyél be. Az a legkényelmesebb és a legpraktikusabb. Ha meleg lesz ( nem tudom mikor szülsz) elég lehet a body is.

Meg kis cérnekesztyűt hogy ne karmolja össze magát.

2016. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alul patentos body+rugi a legpraktikusabb.
2016. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kórházban érdeklődhetnél kérdező!

Nálunk pl nem engedték, hogy saját ruhában legyen a baba, egy fiók tele volt a szobámban babaruhákkal baleset esetére.

Babának törölköző sem kellet

Köldökcsonk ápolásához is mindent biztosítottak

Popsi krémet is adtak, meg nap 4 pelust (persze vittem sajátot is)

Kis kesztyűt is kapott a lányom

2016. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez tényleg nagyon kórházfüggő.

A pelenkázóra eldobható alátét.

És vihetsz konyhai papírtörlőt is. Egyik tipp, amit itt olvastam (császáros voltam, jól jött), h a fürdés után 3-4 kocka törlőt odagyűrni a lábad közé, és ha jön is ki vér, egyebek, nem a te törölköződ lesz olyan, hanem eldobhatod. Hordozót, kisplédet majd behozatod a végén. Ahogy esetleg a hajszárítót is, ha akarnál és lenne mód hajat mosni.

Tejserkentőket javasolnék még, van granulátumos és filteres is, én váltogattam kedvem szerint. És előre irathatsz tápszert is (pl. Milumil HA Start), ha nem jön meg a tejed, ne kelljen rohanni, cumisüveg is legyen otthon. Én hagyományos DM sajátot vettem, a kicsi fejes szilikon gumival, h magától is csöpögjön ki a folyadék a cumiból, ne a gyenge pindurnak kelljen összeszorítani a csöpögésmentes cumit, ami keményebb.

Sensitiv nedves popsitörlő. Neked is nedves toalett kendő. Fésű, hajcsat esetleg. Titokzokni. Kínaiban vettem haskötős bugyit, 2db, a butikban is olyat adtak. Kicsit összetartott, jó volt.

2016. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Melltartóbetét. Ha beindul a tej, jól jön. ;-)
2016. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!