Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok és az elmúlt 3 napban semmilyen étel vagy ital nem marad meg bennem huzamosabb ideig. Már próbáltam csak olyan ételeket enni amiket kívánok vagy amik nem nehezek, kis adagokban enni 10-15 percenként, de még a pár korty víz is szinte azonnal kijön belőlem. Van esetleg valami gyógyszer amit ilyenkor be lehet szedni?

2016. ápr. 11. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

A b6 vitamin hányáscsillapító, de vényköteles.


Mindenképp beszélj orvossal, mert a kiszáradás veszélyes, ha tényleg nem megy máshogy, akkor kórház és infúzió!


Jobbulást Neked!

2016. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Èn 14hètig kólán,citromon ès babapiskòtán èltem. Kitartás! Sajnos nemigen lehet ellene tenni.
2016. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
daedalon tabletta, orvosom ajánlotta, napi 3at is bevehetsz. én is így voltam, és veszélyes, mert én kiszáradással kórházba is kerültem. ugyan így kihánytam a vizet is mint te. nem lehet hogy neked is vészes terhességi hányásod van? nekem az van.
2016. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos en is így voltam 8-11hetig.. Egy nap kb 2pohar víz, 1pohar citromle, 2-3db alma, egy zacskó chips... Meg néha 1szelet vajas kenyeret sikerült ennek... Semmi főtt kaját nem tudtam enni mert azonnal kijött belőlem, de ez ezzel jár :)
2016. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták, B6, Daedalon, de ehhez orvos kell, hogy felírja.


három nap étlen-szomjan nagyon megviselő, mindenképp menj el hozzá, és ha nagyon nem jó a helyzet, akkor kórházban infúzióval tudnak segíteni.


Ha pár korty víz már megmaradna, akkor tudom ajánlani az orális rehidrációs oldatokat, ezek elektrolitokat is pótolnak folyadék mellett, pl. ORS, Vagy Normolyt, de ez utóbbi is vényköteles.

2016. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 11. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:
a daedalon recept nélküli.
2016. ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg a b6 is...
2016. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!