Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 mm feletti nyakiredot...

3 mm feletti nyakiredot mertek valakinel? Mi lett kesobb?

Figyelt kérdés
3,1 mm-t mertek (es biztos jol, mert egy nagyon jo hiru szonografus merte) 13 hetesen. Orrcsont lathato volt, a kombinalt tesztnek kozepes kockazata lett, tovabbi vizsgalat javasolt. Miutan a vastagabb tarkoredo nemcsak down-korra, hanem szivfejlodesi rendellenessegre is utalhat, ezert kerdezem masnal hogy alakult? Nagyon meg vagyok benulva, fogalmam sincs hogyan tovabb.
2016. ápr. 11. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Jo lett volna 12 hetesen menni. Vajon akkor is latszott volna az orrcsont? Ilyenkor 1 het is sokat szamit.
2016. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek is 3,1volt. Most félidős terhes,es minden rendben van. 36eves!

Te mennyi idős vagy?

Ne aggódj,nem lesz baj!

2016. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem mondtak, hogy keso, igy adtak idopontot a korabbi crl alapjan (akkor a telefonban kerdeztem nem keso-e, de azt mondtak 13+6-ig jo.) Mashol 80 mm crl-ig irtak, nekem 69-70-et mertek, tehat aszerint is meg siman jo idoszakban mentem.

A kombinalt teszt vermarkerei kifejezetten jok lettek, abban semmi nem utalt down es a tobbi vizsgalt genetikai betegsegre, de az osszesitett kockazatom nem olyan jo: 1:618, mert egyreszt az eletkorom miatt is magasabb ertekbol indul, masreszt a tarkoredo nagyon lerontja.

2016. ápr. 11. 21:12
 4/9 A kérdező kommentje:
35 eves vagyok. Van mar ket gyerekem, ok egeszsegesek, veluk jo volt a nyakiredo is, tehat ez alapjan nem tunik ugy, hogy csaladi halmozodast mutatna a magasabb ertek.
2016. ápr. 11. 21:15
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én a helyedben elmennék amnióra. Sógornőmnél mértek magas tarkóredő értéket (pontos adatot nem tudok), ő elment magzatvízvételre. Hálistennek negatív lett az eredmény, és azóta már meg is született a pici, egészségesen.
2016. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36 eves vagyok. Engem is beparáztattak az istenhegyi géndiagnosztikán. Nem vállaltam az amniot. Csomó pénzt lehúztak rólam külömböző vizsgálatokra. A magán nőgyógyàszom küldött a gendiagnosztikara amit mar banok. Soha többe nem mennék. Vegigsirtam a terhesseget hogy down babam szuletik. Januar 1en egeszseges kisfiunak adtam eletet. Remelem nalad is minden rendben lesz.
2016. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy amniocentézist csináltatnék (nekem az volt), vagy Niftyt/Prena-t, nem tudnám csendben kivárni a végét, akkor sem, ha esetleg vállalnátok a downos gyereket. hiszen annak a megszületéséhez is kell orvosi felkészülés, jobb tudni előre.
2016. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mentel keson, ez a terhessegi kor tokeletes erre a vizsgalatra.

Nem voltam hasonlo helyzetben meg, de en is hasonlo koru vagyok, mint te, szinten harmadik babaval es mar elore keszitem magam, hogy a kombinalt nagy esellyel a korom miatt nem lesz olyan egyertelmu, mint az elso ket gyereknel volt.

En elore ugy dontottem, hogyha a kombinalt kozepes/magas kockazatu lesz, vagy a tarkoredo nem lesz jo, akkor megyek amnio-ra, illetve egy alapos uh-ra.

Szerintem erdemes, meg akkor is, ha megtartanatok a babat minden korulmenyek kozott, mert szuleskor mar valoban fontos olyan korhazban lenni, ahol pl szivfejlodesi rendellenesseg eseten segiteni tudnak.

Igy en akkor lennek nyugodt, ha biztosan tudnam, hogy mi a helyzet.


Ettol fuggetlenul egyaltalan nem biztos, hogy gond van, tobb embertol hallottam mar, hogy magasabb volt a tarkoredo es a baba teljesen egeszseges volt. Igazabol ez a meres epp arra jo, hogy kiszurjek kinek van szuksege tovabbi vizsgalatra es kinek nincs.

2016. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat. Vegulis a nifty tesztet valasztottuk, le is vettek hozza a vert. A kombinalt vervetel markerei onmagukban annyira jok, hogy azok abszolut nem utalnak kromoszoma rendellenessegre, ezert nem a (bar csak minimalis) vetelesi kockazatu barmelyik fajta mintavetelt partoltak, hanem amennyiben jo lenne a nifty eredmenye a nagyon alapos szivultrahangot.

Nem tudom mi lesz, nagyon bizonytalan vagyok, egyenlore nem nagyon latom azt a pontot es azt az eredmenyt, amitol tenyleg megnyugodnek.

Kedves utolso valaszolo! Sztem eletkortol fuggetlenul (persze te is magasabb kockazatrol kezdesz), ha nagyon egyertelmuen jo az uh es a vermarkerek is nagyon jok, ezek egyutt mar nagyon alaposan csokkentik a kockazatot, tehat lehet neked tenyleg nagyon jo eredmenyed is!

Nalam egyedul a vermarkerek voltak jok, de azok annyira, hogy hivatalosan negativ eredmenyt kaptam, csak epp kozepes es nem alacsony kockazattal.

Pillanatnyilag a legnagyobb felelmem az, hogy bar a kromoszomakra negativ eredmeny jon ki, de vagy a szivultrahang mutat ki valamit vagy valami teljesen mas tipusu fejlodesi rendellenesseg derul ki, legrosszabb esetben raadasul szules utan. Persze elsokorben a vervetel eredmenyet kell megvarni :(

2016. ápr. 12. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!