Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. hét utáni hízás inkább...

36. hét utáni hízás inkább víz a baba vagy anyukára zsír?

Figyelt kérdés

Sok helyen írják, hogy 36.hét után nem híznak a mamák hogy van ez?

Én az elsőmmel még 38.héten is "híztam" majd 2 kgot, de az tuti víz volt, mert vizesedtem is és logikailag is már képtelenség ugyanolyan étrend mellett ennyit felszedni.

Mit gondoltok?



2016. ápr. 14. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Marhaság ezt így kategorikusan kijelenteni, mert nem vagyunk egyformák. Én se tankönyvileg működtem, nekem pont a végére gyorsult fel a hízásom, pedig nem változtattam az étrendemen. Logikát ne keress! :) 9-10 kiló jött fel összesen, sokáig egyáltalán semmi, aztán sokáig néhány kilóval voltam több, aztán a végére indult meg valamelyest a hízás. Szülésig én egyáltalán nem vizesedtem, utána ellenben igen, ami néhány hét alatt ment ki belőlem. -6 kilóval jöttem ki a kórházból.
2016. ápr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább azért nem szoktak hízni, mert a méh mérete miatt nem tudnak annyit enni, alig marad hely a gyomornak tágulni így korán van a teltségérzet.

Hát nekem leszállt a hasam már korán, ettem is az utolsó hetekben és híztam is, 4 hét alatt 3 kilót. Viszont 31 és 36 hetes korom között alig valamennyit, mielőtt leszállt a hasam nem bírtam enni.

A baba hízik még 37-38 hetesen is, meg növekszik.

2016. ápr. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezért nagy hülyeség az összes ilyen információs vonal, mert mindenhol kijelentik, hogy 9-10 kg az ideális vagy épp 9-12kg, 36.hét után 0kg hízás (csakhogy épp a súlynál maradjunk de más témáknál is ezt csinálják), a gyakorlatban meg teljesen másképp működnek a mamák, mintha nem is rájuk lenne alapozva, csak vki fejben kitalálta.

Mégis mindenki ezekhez a számokhoz, tényekhez szeretne idomulni.

2016. ápr. 14. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nálam nagyon nem így volt... Az első 2 trimeszterben nem is híztam semmit, aztán feljött 2 kg és azzal voltam sokáig. Az utolsó 2 hónapban meg feljött 7-8 kg kb :( Így már 9-10 kilónál tartok. Pár nap múlva kell szüljek, remélem nem húzom sokáig, mert ha így folytatom 15 lesz a vége :(
2016. ápr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az utolsó részben én semmit nem híztam, a 30. hétig híztam 14 kilót (tudom, elég durva:D), aztán teljesen leállt, csak a magzat növekedett, én nem, bár engem a 38. héten császároztak és nem is vizesedtem. Nem tudom eldönteni, mi volt az a 14 kg, mert most 5 héttel a szülés után szinte semmi se látszik, pedig nem éheztetem magam és még nem is sportolok.
2016. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ideális hízást azét intervallumban adják meg, mert nem mindegy a teherbeeséskori alkat. Magasság, testsúly, stb.

Egy 150 centis, 40 kg-os nőnél már a 10 kg is sok lehet, míg egy 180 cm-es, 70-80 kg-osnál több is lehet.

Vagy, aki esetleg nagyon soványan esik teherbe, többet szedhet fel, mint aki túlsúllyal. Túlsúlyosoknál még fogyás is lehet, ezért a súlygyarapodás lehet, hogy csak 2-3 kg lesz a végére.


Egyébként vigyázz, mert a hízás testzsírtöbblet felszedését jelenti, míg a súlygyarapodás tágabb fogalom, minden felszedett súly gyűjtőfogalma (víz, plusz vér, méhlepény súlya, baba súlya stb.).


Maga a súlygyarapodás, ha a testzsírt és a vizet kivesszük, akkor 6-8 kg. Ennyi távozik a szüléssel. Ez a baba súlya (3-4 kg), a méhlepény (közel 1 kg), plusz vérmennyiség (1-1.5 kg), magzatvíz (0.5-1 kg), megnövekedett méhizomzat (közel 1 kg) stb.

2016. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a babák hiznak már 35-36. hétől,de nem lehetetlen a kismama hizása sem plusz 1-2 kg még
2016. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os jól leírta.

Még annyi, hogy bizony a mellek tömege is megnőhet, az is még dobhat rá.

2016. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!