Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát szeretnenk, ma megjott...

Babát szeretnenk, ma megjott a menzeszem ami kb 6-7 napig szokott tartani. Hogyan kell kiszamolni hogy mikor lesz pete eresem? 16-18 napra szokott megjonni sajnos.

Figyelt kérdés
A masik pedig hogy nagyon vashianyos vagyok. Tudnatok ajanli veny nelkul kaphato eros es magas vastartalmu gyogyszert ?

2016. ápr. 14. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Inkább orvostól kérj vaskészítményt vérvétel alapján, mert több típusú vashiány van.

A peteérés a ciklus közepén szokott lenni, így nálad a 8-9. nap környékén, de ettől lehet eltérés.


A menstruációd nagyon nem szabályos, érdemes lenne egy lazább kivizsgálás, hogy van-e egyáltalán peteérésed, vagy miért ilyen rövid a ciklus és miért tart a vérzés olyan sokáig.

2016. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sokaig jartam dokihoz de csak felirt egy verzes csillapitott ami nm hatott.Mert amugy szo szerint omkik belollem a ver amiota menstrualok. Irtak vasat is tobb felet.. mibdeggyiktol szedulok. Ha a ciklus 8-9. Napjaban lenne a pete eresem az azt jelenti hogy menstruacio utan 8-9 . napon ?
2016. ápr. 14. 08:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Na varj, te most hogy szamolod a ciklusod? Mert a menstruacio elso napja szamit a ciklus elso napjanak! Tehat ha te 6-7 napig menstrualsz, az a 6-7.nap. Ha ezzel egyutt 16-18 naposak a ciklusaid, akkor 100% hogy egyaltalan nincs peteeresed, mert megerni sincs ideje, vagy ha megis, a lutealis fazisod gyakorlatilag par nap, ami kb semmi. En kivizsgaltatnam magam eloszor, mert egyenlore ugy tunik feleslegesen vesztegetitek az idot.
2016. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Inkabb keirom eddig h vokt meg.lehet en szamolok rosszul

Januar 7-13 ig 

Januar 31- febr 6-ig 

Febr 25- marc 3-ig 

Marc 19- 25 -ig 

Es ugye ma is megjott.

2016. ápr. 14. 08:44
 5/11 anonim ***** válasza:

A ciklus az első menstruációs naptól a következő első napig tart.


Keress egy másik, alaposabb orvost, mert nem kezelt rendesen. Ráadásul a vashiányt helyre kellene tenni még a terhesség előtt, mert sok problémát okozhat.

Gondolom állami rendelésen voltál. Egy magán nőgyógyász és endokrinológus kellene neked.

2016. ápr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is keresek egy jo orvost.

De akkor a menzeszem rendesen jon meg csak rosszul szamoltam ? En a menstruacios napokat nm szamoltam bele. Koszonom a segitseget :)

2016. ápr. 14. 08:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a legutolsó márciusi ciklusod nézem, akkor 24 napos a ciklusod. A peteérés általában a ciklus közepe körül szokott megtörténni, normál esetben. Tehát neked a ciklusod 12. napja körül szokott lenni. Egy 28 napos ciklus esetében ez a 14. nap körül szokott megtörténni ha a "nagy könyvet" nézzük. Nem lehet, hogy vérzékeny vagy egyébként? (Mert ugye írtad, hogy amióta menstruálsz, dől belőled a vér.) Vizsgáltak erre?
2016. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismeretterjesztőnek :) - így néz ki egy egész ciklus: [link]

Az első nap a menstruáció első napja. Leválik 3-5 (de a 8 is belefér) nap alatt a méhnyálkahártya, közben elkezd megérni a petesejt (peteérés vagy follikuláris szakasz), majd épül újra, aztán kilökődik a petesejt (tüszőrepedés vagy ovuláció néven) majd ha pete nem lett megtermékenyítve, nem ágyazódik be, és a méhnyálkahártya újra elkezd leválni. Tudtommal az ovuláció utáni második (ún. luteális) szakasz, ami nagyjából állandó mindenkinél és a ciklus hosszától függetlenül a 14 nap az ideális (de min. 10). Tehát a következő menzeszed várható első napjából kell ennyit kivonnod.

A számolgatáson túl, esetleg érezheted is a tüszőrepedést (egyoldali hasi fájdalom abbamaradása), vagy figyelheted a hüvelyváladékod változását (tojásfehérje-szerűvé válás), vagy a méhnyakad magasságát, vagy mérheted a hőmérsékleted ébredéskor, vagy vehetsz ovuláviós tesztet.

2016. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Te eddig nagyon nem voltál tisztában azzal, hogy hogyan is kell ciklust számolni. Neked nem 16-18 napos ciklusod van, hanem simán 23-24-25 napos ciklusod. A vérzés első napjától számít a ciklus, magyarul neked most is 24 napra jött meg.

Nem onnan kell számolni, amikor elmúlik.

És miért nem keresel fel másik orvost is és kéred ki a véleményét a problémáddal?

Amúgy nekem is pont ilyen hosszúságú ciklusaim vannak, mint neked, nekem is olyan 12. ciklusnap körül szokott peteérésem lenni. Magyarul ha ma megjött, akkor 12 nap körül lesz nagyjából peteérésed. De neked sem napra pontos, szóval pontos napot a ciklusod alapján nem tudsz számolni.

Van, hogy nekem is 1-2 nap eltérés van a két ciklus között, olyankor a peteérésem is 1-2 napot csúszik, vagy korábban van.

2016. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A peteérés mindig a következő menstruáció első napjától visszaszámolt 14. nap, mivel 14 nap a luteális fázis. Ha nincs meg ez az idő, akkor valószínűleg nincs peteérés sem. Használj ovulációs tesztet, hőmérőzz, és abból egyből ki fog derülni. De orvosi kivizsgálás sem ártana.
2016. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!