Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általam elkaphatja más a...

Általam elkaphatja más a bárányhimlőt? Többi lent

Figyelt kérdés
24 hetes terhes vagyok voltam.Már bárányhimlős így tudom,hogy rám.veszélytelen.Viszont a.kisfiam játszott tegnap az egyik kis haverjával 2 évesek.És az anyukája felhívott,hogy este belázasodott a fia és pöttyös lett.A gyerekorvos meg is állapította ,hog himlő.A fiam be van oltva bárányhimlő ellen de attól elkaphatja csak a szövődményeitől védi.meg.2 hét kb a lappangási idő.Hétfőn mennem kell cukorterhelésre a.kórházba .Kérdésem az lenne ,hogy így általam más elkaphatja e a bárányhimlőt,hogy a ruhám bőröm.érintkezik a.kisfiammal akin még nincsenek pöttyök?
2016. ápr. 14. 13:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírásért a telefonomon nem.működik sokszor a szóköz és egyéb gomb.
2016. ápr. 14. 13:12
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom aki már volt b.himlős nem lesz hordozó, nem terjeszti a betegséget.
2016. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, attetelesen nem fertőz
2016. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor megnyugodtam ..:-) szomszédom említette,hogy átvihetem hozzájuk a vírus magamon..
2016. ápr. 14. 13:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha tegnap játszott a fiaddal és este már kijött rajta, akkor azt valahonnan máshonnan szerezte, sokkal korábban.

14-21 nap a lappangási idő, és azalatt már fertőz.

2016. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Te elkaphatod az övsömört ami ugyanaz a vírus mint a bárányhimlo. Ezzel fertozhetsz is.

Anyukám így fertőzte meg a sógornőmet. Óvodában dolgozott, nem aggódott a bárányhimlo miatt mondván h ő már túlesett rajta kicsiként. De övsömör formájában kijött rajta, majd a sógornőm elkapta tőle a bárányhimlot.

2016. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Lányom vagy az apjától kapta el,akinek övsömör lett,vagy pedig hazahoztam a fogorvos asszisztensétől,akinek a lánya volt az.Odamentem és hazaküldtek,nehogy hazahozzam a lányomnak,de elkapta mégis.

Ha vizsgálatra kell menned,menj nyugodtan.Barátnőm kislánya nem kapta el,pedig voltunk ott úgy,hogy egy db piros pötty volt az én gyerekemen és még nem tudtuk hogy himlős.

2016. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, így nem fertőz. Az ismerősöd gyereke amúgy nincs beoltva bárányhimlő ellen?
2016. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem okoskodásként, csak a félreértések miatt. Nem kaphatja el az övsömört, ugyanis az övsömör ugyanaz a vírus, ami korábban bárányhimlőként jelent meg bennünk. Ez a vírus az idegdúcokbN rejtőzik el, majd vagy előjön az emberben, vagy nem. Egy övsömörös csak azokat fertőzi meg, akik nem voltak bárányhimlősek, de akkor ő nekik bárányhimlőjük lesz. Hasonló az egész az ajakherpeszhez, maga az övsömör is a herpes vírusok családjába tartozik (herpes zoster), bárányhimlőként még varicella zoster. Csak azért írtam ezt le, mert általános tévhit, hogy ha vki bárányhimlős, akkor a környezetében övsömört okozhat, de ez nem igaz.
2016. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Légyszi, ha egy kis esély is van rá, hogy bárányhimlősök vagytok, vagy átadhatjátok akkor ne menj a kórházba terhes kismamák közé. Én még nem voltam bárányhimlős, nem is vagyok beoltva, és nem szeretném ha én vagy a babám meghalnánk miattad.
2016. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!