Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor kezdtétek el el...

Ti mikor kezdtétek el el használni a biztonsági öv terelőt?

Figyelt kérdés
Szorit a bizton öv alsó része , de úgy érzem hogy még korai mert 9hetes kismama vagyok és lehet hogy csak túl reagálom. Ki mikor kezdte el ezt használni?
2016. ápr. 14. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Hát, én 39 hetes elmúltam, de nem szorít az öv és nem használok semmi mást.
2016. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
én se használtam semmit és nem is szoritott. (pedig én még nagydarab is vagyok :D)
2016. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Én sem használtam. Pedig kétszer szültem.
2016. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Kb 12. héttől, mert a kolléganőim nem hagytak békén. Nagy hasam volt, de igazából nem szorította az öv a végén sem, de kényelmesebb volt úgy. Sőt nekem annyira megtetszett, hogy szívem szerint nem terhesen is használnám. Következő terhességemnél is fogom használni, volt ugyanis egy kis balesetem 34 hetesen, satu fékkel kellett megállnom, egy hülye nő oldalról nekem jött előzés közben, mert ő nem szokta a tükröt nézni, csak összezavarja. Biztos, hogy fájt volna, ha akkor az öv fogja meg a hasamat, de lehet, hogy még baj is lett volna belőle, ez már nem fog kiderülni (szerencsére). De az a kolléganőm, aki annyira agitált a terelő mellett szintén balesetezett 32 hetesen, egy fiatal srác beléjük rohant, neki sem lett semmi baja.
2016. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Amikor elkezdett nőni a hasam, a tizenvalahányadik hét környékén. Nem azért volt rá szükség, mert szorított volna, hanem egy esetleges ütközésnél nem a hasamat rántotta volna meg az öv...
2016. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Amint tudtam használni kezdtem, nem a szorítás miatt kell, mint fentebb is írták, hanem, hogy ütközéskor ne ott fogjon meg. Mondjuk a pisilésinger miatt is kellemesenbb, hogy nem nyomja a hólyagot az öv.
2016. ápr. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
25 hetes vagyok kb 2 hónapja használom.De nem a szorítás miatt.Az első terhességemnél nem.használtam mert inkább tömegközlekedéssel jártam.Most meg a vizsgálatokra és terhesgondozásra kocsival járok.Nem kísértem a sorsot,hogy egy nagyobb fékezésnél vagy ne adj isten ütközésnél baja legyen a babának.Legalább ezzel is tudom védeni.3000 ft ért vettemhasználtan szóval nem egy nagy kiadás.
2016. ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

24 hetesen. Brendonban vettem Touragoot 4000ért. Nagyon jó.

Igaziból sajnálom, hogy régen, nem terhesen nem volt ilyenem. Sokszor utaztunk, utazunk 10-12 órákat kocsiban, és sokkal kényelmesebb az ővterelővel.

2016. ápr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Látom sokaknak fogalma sincs, hogy mire is való az övterelő. Nem elsősorban kényelmi, hanem biztonsági szempontból fontos. A lényege, hogy ne a hasadnál vezesse el és egy balesetnél ne feszítse neki az övet. Láttam én már megrántott biztonsági öv által okozott zúzódásokat egy felsőtesten, szóval inkább használtam már a 2. trimeszter kezdetétől.
2016. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

igy igaz, nekem fogalmam se volt rola. nem is tudtam rola, hogy létezik. egyik ismerosom se használt ilyet, és nem is mondta senki. ha tudom, akkor biztos vettem volna én is, hiszen a 34. hétig 2 havonta nagyobb utakat kellett megtennem (1700 km Magyarországra majd vissza) és lényegében napi 150 km-t mindig mennem kellett.

2016. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!