Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nincsenek tekintettel...

Miért nincsenek tekintettel egymásra a kismamák?

Figyelt kérdés
A történet a következő: A Facebook-on több babás-mamás csoportban is benne vagyok, és azt vettem észre, hogy folyton paráztatják egymást a kismamák. Tegnap pl olvastam egy postot, miszerint 32. héten szegény anyuka elveszítette a kisbabáját. Borzasztóan sajnálom őt, de az számomra nagyon durva volt, hogy a halott babájáról tett ki képet. Most a csoportban lévő 400 kismama rohan szívhang hallgatót venn, ha eddig még nem tette. Ki is léptem a csoportból, mert engem is megijesztenek ezek a dolgok nagyon.
2016. ápr. 15. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy azért teszi,mert paráztatni akarja a többi kismamát.Ő most gyászol.A kismamák meg amúgy is hiper érzékenyek.Én is az voltam.Ha egy órán keresztül nem éreztem mozogni,addig ügyeskedtem,míg szegény felébredt,és tudtomra adta,jól van,hagyjam békén.
2016. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

Miért is baj, hogy reálissá teszünk egy nagyon valós problémát? Csak az én szűk környezetemben két gyermek is meghalt, egy pedig távoli ismeretség. És mindegyik a 30. héten túl.

Ha már van arra lehetőség, hogy egy kismama megnyugtassa magát és még meg is mentse a gyermeke életét, ha úgy adódik (Isten tudja csak mik történhetnek), akkor miért ne?

Áruld el nekem, hogy te honnan tudod, hogy mindegyik kismama bababája egészségesen fog a világra jönni?

2016. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz lehet, de azt sem könnyű megállapítani, hogy jó szándékból tette ki, hogy mással ne történhessen meg, vagy paráztat. Nem mindegy.

De hogy tehetett ki képet a kicsiről?

A kórházban lefotózták, ahogy megszületett??

Mi történt, hogy elveszítette? :(

2016. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Értem én, jobb az elővigyázatosság... Megértem, nekem is van szívhang hallgatóm. Viszont nem arra kell gondolni, hogy úristen valami baj történik, hanem pozitívan. Sajnálom az anyukát, és azt is értem, hogy ő most gyászol. Az viszont nekem nagyon durva, hogy a halott babáról, az élettelen kis testről posztolt egy képet a szülőszobáról.... Hát én a szülőszobás képeket még akkor sem mutatom meg senkinek ha minden rendben van a babával...
2016. ápr. 15. 13:29
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Ő így tudja ezt feldolgozni.Elhiszem,hogy nem tetszik,én sem szívesen néznék ilyen képet.De ha neki így könnyebb,akkor nincs joga senkinek megszólni.
2016. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, kórházi képet tett ki, a szülés után közvetlen.... A köldökzsinórral volt szegénynek valami baj, nem tudom pontosan, szerintem neki sem mondták még meg, majd boncolás után.
2016. ápr. 15. 13:31
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Hát van igazság abban amit mondasz. Ez a sztori nem tudom jó példa-e, mert akivel ilyen történt nem biztos, hogy direkt paráztatni akart, én nem hiszem, hogy beszámítható állapotban lennék ha velem ilyesmi történne :(.. de tényleg szeretik paráztatni az emberek egymást, nem feltétlenül csak a kismamák.

Velem olyan történt, hogy a kolléganőm mindennek elmondta az orvosomat akinél szültem (persze még szülés előtt), hogy mekkora kontár, és hogy ő és a babája majdnem meghaltak miatta, stb. stb. Borzasztóan mérges voltam rá. Az ember nyilván 100%-ig szeretne megbízni az orvosában, mellesleg szerintem alaposan felnagyította a történetet, legalábbis nekem végül semmilyen rossz tapasztalatom nem lett az orvosommal, sőt! És utána másoktól is csak jót hallottam róla. Bárhogy is, ilyet hogy lehet már mondani egy szülés előtt álló kismamának??? Nem??

Egyébként jól tetted hogy kiléptél a csoportból.

Másrészt pedig nem is értem ezt a szívhangfigyelő dolgot.. ha már azt hallom, hogy nincs szívhangja a babának, akkor sajnos már nem hiszem, hogy sokat tudnának tenni az orvosok :(... Ha pedig hallok valamit, akkor nem vagyok orvos, hogy eldöntsem belőle, hogy minden rendben van-e, és olyan e mint amilyennek lennie kell..

2016. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Na engem pont egy "kedves" ismerösöm paráztatott be. Hogy hallotam e xyról aki mellesleg ugyanannyi idős terhes mint én, hogy a 23. Héten vmi fertòzestől meghalt a babája és meg kellett szülnie a halott babát. Persze totál berezeltem, de aztán megnyugtattam magam hogy velünk ez nem történhet meg és kész! Azóta ha találkozom ezzel a "kedves" ismerőssel megkérdezi hogy még egyben vagyok e? Basszus 24 hetes vagyok, hát hogy a bánatos facsigában ne lennék egyben, még legalább 3 hónapot akarok wbben a formában tölteni...pontosan tudja hány hetes vagyok mert napi szinten találkozunk az oviban. Ő egyébként egy 5 gyerekes anyuka.. szóval azt is kellene tudnia mi esik szarul egy kismamának! De nem foglalkozik mások érzelmével! A te kérdésedben szereplő anya valószínűleg így dolgozza fel a gyászt, de jól tetted hogy kiléptél a csoportból mert nincs az embernek szüksége ilyesmire, sőt ebből még tanulni sem lehet, hiszen nincs az ilyesminek semmi előjele! Ha szívhangfigxelővel 2 percenként meghallgatod a babát akkor is történhet rossz, de nem szabad erre gondolni! Minden jól fog alakulni!
2016. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
azért mert történt egy ilyen post, még nem kell általánosítani. én azt tapasztalom a környezetemben hogy ahogy kismama lesz valaki igen is észre veszi a többi kismamát sokkal előzékenyebb pl mióta nekem van már egy 1,5 éves lányom, simán magam elé engedek olyat akinek 2-3 hónapos babája van a postán, holott azelőtt még tini koromban sem tettem ilyet feltétlen....gyászol a felhasználó, postolt erről egyet - számomra érthetetlen mondjuk miért - de ettől még nem kellett volna kilépned vagy magadra venned ezt a kérdést. nem lehetett sok esze szegénynek, valószínű nem babásan is postolt baromságokat, ahhoz hogy némelyek baromságokat/intoleráns dolgokat postoljanak nem kell terhesnek lenni
2016. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kicsit túlreagáltam ezt a postot, de egyszerűen tegnap óta nem megy ki a fejemből az a kép. És igen, nem csak erre értettem a paráztatást, csak most itt telt be a pohár. Volt több olyan post is, h pl kinek mekkora a hasa, túl nagy-túl kicsi, ki mennyit hízott. Cukros kismamát már szinte sírásig paráztatták, hogy ez meg az lesz a baja a babának.... Na ilyenek miatt is kicsit sok volt, de a tegnapi.... Ja ás még a gyászoló kismama odaírta hozzászólásban, hogy ez bárkivel megtörténhet, addig amíg meg nem születik semmi nem biztos.... Hát sajnos igen, de nem élhet úgy 9 hónapig senki, hogy úristen mikor történik valami rossz.
2016. ápr. 15. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!