Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem 9 és 18 óra között...

Ha nem 9 és 18 óra között aktív a baba az baj?

Figyelt kérdés

A szülésznő azt mondta, hogy a két időpont között írjam fel a magzatmozgások számát. Ha csak kaparászás van, az nem számít és ha 1 percen belül többet is rúg, az 1-nek számít.

Azt is mondta, hogy a kismamák általában 9-től aktívak és este 6 után már nem, így ezért van az idő.

Viszont én még dolgozom, így 6-kor kelek, 7-kor indulok a melóba és fél 8-kor már a gép előtt ülök a munkahelyemen. Délután 5-ig dolgozom, soxor 6 óra, mire hazaérek, ha még be is vásárlok ezt-azt.

Általában 6 felé, amikor kelek, akkor aktivizálja magát a baba is és olyan 8-ig jókat mozog, rúg. Viszont ugye ez 9 előtt van, így nem számít. 9-től szinte alig érzem, mert hol ülök, hol állok, jövök-megyek, amit éppen a munkám megkíván. Valszeg ez elringatja. Aztán 6-kor hazaesem, főzök valamit és olyan este 9 körül ülök le a tv elé picit, aztán csak ezután érzem újra, hogy beindul és pörög-forog, rugdos. De ez ugye megint nem számít, mert 6 után van.

Ma direkt figyeltem, hogy 6-8-ig 12-őt rúgott, aztán 8-tól 13-ig semmi nem volt, mert takarítottam, főztem, stb, 13 és 14 között 6-ot rúgott, ebéd után, aztán elmentünk egyet kirándulni, addig megint semmi. Most este 7 óra van és a figyelendő időpontban csak 6 volt a mozgás. Most, hogy leültem, most kezdem érezni, hogy megint kezd rugdosni, aztán valszeg lesz 8-9, mire komolyabban belekezd.

Most ez így nem jó? Mennem kéne dokihoz?



2016. ápr. 16. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, a 29 hétben vagyok.
2016. ápr. 16. 19:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy mondta az orvosom, hogy minden mozgás számít, a kaparászás is. Nekem 32 hetes koromtól kellett. Mozgássorozat szintén nem számított nekem se többnek.


Egyébként mindegy mikor. Te tudod milyen időben aktív a babád, ha 18 órától mondjuk este 10-ig elégszer érzed, akkor ő jól érzi bent magát. Én nem számoltam csak ha lustább napja volt. Ha már délelőtt hasonlóan volt aktív, mint amúgy is szokott akkor nem láttam értelmét.

2016. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajjmár, hogy mondhatott ekkora hülyeséget a szülésznőd??? Nyugodtan mondd meg neki, hogy a te gyerekednek sajnos nincsen órája odabent... -_-

Pont eleget mozog, tök mindegy, hány órakor. Enyémek sokszor este 11-kor kezdtek bulizni, amikor kényelmesen elheveredtem az ágyamban. :)

2016. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez mekkora hülyeség!

Az a pici manó honnan a csudából tudná hogy hány óra van. Ő aszerint mozog, hogy te mikor mit csinálsz. Ugye nem fizetsz ezekért a hasznos tanácsokért a kedves szülèsznőnek???

2016. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Fizetős szülésfelkészítőre járok, de ez csak egy pici része volt, sok nagyon hasznos infot is megtudok azért. :) Illetve mutat babamasszázst, babaelsősegélyt, amit nagyon érdekesnek találok. :)
2016. ápr. 16. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:

"Azt is mondta, hogy a kismamák általában 9-től aktívak és este 6 után már nem, így ezért van az idő."


Én is dolgozom. Az én babám délelőtt alszik vagy valami hasonlót csinálhat, mert nem nagyon jelentkezik be. Délután 3 felé szokott nagyon aktív lenni. Egészen hajnalig. :)

És hétvégén, amikor nem dolgozom, akkor is ugyanígy. Ma éjjel is felkeltem hajnali fél 1 körül, és nem tudtam visszaaludni, mert nagyon dolgozott bent a pici. Csak úgy püfölte a hasam/oldalam belülről. :)


24hkm

2016. ápr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár én még csak 25 hetes vagyok és egyáltalán nem kell számolgatnom a mozgást, de nálunk pl ha lefekszek akkor indul a bugi! Nagyjaból megvan h mikor indul be, pl,reggel 6 körül arra kelek hogy mozog rugdos, aztán 10-11ig nyugi van. Utána megint aktívabb egy kicsit, majd este 6 óra után kezdi, illetve éjjel is 10-11óra körúl meg hajnalba is egyszer, szóval simán mozog annyit amennyit kell és egyáltalán nem a 9-18ig terjedő időszakban!
2016. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!