Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan problémám van hogy ma...

Olyan problémám van hogy ma 3hete hogy elvették a babámat mert elhalt. De viszont újra érzem hogy szurkál a petefészkem és fáj picit a mellem mint az előzőnél. Attól hogy nemrég volt a műtétem lehet egészséges babám ha újra terhes lennék?

Figyelt kérdés
Félek nagyon hogy újra elhalt terhességem lesz ha netán terhes lennék.Hallottam hogy ilyen műtétek után nagyobb az esély hogy újra teherbe essen valaki.Ez tényleg igaz?
2010. ápr. 6. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, igaz, hogy könnyebben teherbe esel missed ab után (Sajnos nekem is volt), de azért minimum egy mensit megvártatok ugye? Ugyanis ha túl hamar esel teherbe a műtét után, akkor meg azért veszélyezteted a babát, mert a méh nyálkahártyája még túl vékony, és nem nagyon tud megtapadni. Tehát türelem... minimum egy mensit várni kell. MI 3-at vártunk, ahogy a doki mondta, és utána rögtön sikerült is.
2010. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a kolleganom is pontosan igy jart,3 het utan tesztet keszitett es pozitiv lett+ minden terhes tunet.elment a dokihoz, aki azt mondta, hogy a hormonjai nem alltak meg vissza a veteles ota, es pihenjen. pontosan 3 honap mulva ujra terhes lett, es mar meg is szulte a szep babajat.
2010. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az elozo vagyok. elnezest erthetetlenul fogalmaztam. tehat a hormonjai nem alltak vissza, es azert mutatott pozitivat a teszt, es nem volt terhes. nem tudom miert lenne ilyenkor nagyobb az eselye a teherbeesesnek. szerintem epp ellenkezoleg, de nem vagyok orvos.
2010. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én meg az első vagyok. Azért nagyobb az esélye, mert a méh és a hozzá tartozó szervek "emlékeznek" arra, hogy mit kell tennie ha bejut az ondó a petéhez.. :)Ráadásul ugye kitisztítják a méhet és a petevezetőket is. (Nekem a dokim így magyarázta anno, mint egy elsősnek)
2010. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt és utána hamar teherbe estem.1éves mult a babám.Ha ujra terhes leszel,menj az orvoshoz azonnal és mond neki mitörtént az első terhességeddel.Ilyenkor szoktak javasolni magzatmegtartó gyógyszert.Én is szedtem Duphastont.Szedhetsz nyugodtan magzatvédő vitaminokat Elevitet,stb.Orvosom tanácsára szednem kellett a folsavat is,már a terhesség elött.Lehet most nem vagy ujra terhes,a tüneteket elég korainak tartom.Lehet egyszerű regenerálodásaról van szó.Szóval fel a fejjel,lehet egézséges gyereked.
2010. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent!Szeretnék várni még a következő babával pár hónapot.De ha újra kiderülne és ugyan úgy járnék vele mint ezzel a terhességgel kibuknék nagyon.Remélem 3-4hónap múlva jön össze.Nálam a mensivel az a baj hogy nem szabályos.2-3havonta jön meg sajnos!:( Fogamzásgátló miatt amit szedtem(Triregol)! Nagyon szeretnénk másik babát és remélem lesz rá lehetőségem!
2010. ápr. 7. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!