Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyit híztatok a babavárá...

Ti mennyit híztatok a babavárás idelye alatt?

Figyelt kérdés

Szeretnék tisztában lenni vele,hogy átlagosan a terhes kismamák mennyi kilót szednek fel a babavárás idelye alatt. És,hogy mennyire tudtatok megszabadulni az utána maradt felesleges kilóktól. Nehéz lesz? Nekem ez az első terhességem és már most kb. 10 kiló plusznál járok, a férjem szerint ez genetika is mert szerinte ha én már egy szelet kenyeret megeszek könnyen rajtam marad... De őszintén nem vetem meg a finom falatokat, és könnyedén megeszem amit megkívánok. (chips stb. kizárva) de egy szelet sütemény vagy túrótudi néha igazán jól tud esni. Azokkal a terhes kismamákkal pedig nem értek egyet akik ilyenkor is betegesen fogyókúráznak és az edzőterembe járnak..úgyhogy ez kimarad nálam:) ..de tisztában vagyok vele ,hogy ilyenkor fontos a megfelelő vitamin és tápanyag bevitel. Internetes oldalakon olvastam már az átlag súly gyarapodásról, de azért mégis kiváncsi lennék az eddigi tapasztalataitokra, stb:)

Előre is köszönöm válaszaitokat!


üdv: Egy 21. hetes kismama:)



2016. ápr. 20. 21:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én a 34.hétnél +14kg-nál járok,20 hetesen volt +8kg. A terhesség ne a fogyokúráról szóljon, nem is kell túlzásba esni, én úgy "terveztem" max 16 kg ami feljöhet... (decemberben jött fel egy hónap alatt 4 kg, akkor gyümölcsöt ettem reggeltől estig kiló számra)
2016. ápr. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Első baba: 168/65 kezdtem +19kgt hìztam,38+5 hetesen szültem. Kórházban 7kg-t hagytam,majd egy hèt alatt mèg 3 lement. A maradèkot a lányom 4hòs koráig leadtam. Kèsőbb mèg többet. Nem tornáztam,csak kicsit odafigyeltem a kajára.


Második baba: +3,5kg-nál tartok ès 27 hetes vagyok. Picit jobban odafigyelek,h ne kettő helyett egyek,meg sokat szaladok a 2 èvesem után 😊

2016. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Az lemaradt,hogy most 168/61 kezdtem a terhessèget

2016. ápr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhességemet 57 kg-ról kezdtem (167 cm). A vége elsőnél 67 kg lett, másodiknál 66 kg.

Mértékkel ettem, és elhagytam a cukrot, fehér lisztes dolgokat. A terhességek előtt aktívan sportoltam, így azzal nem álltam le, csak nem futottam le a heti 2x 5km-t, hanem helyette ellipszis trénereztem, a 30-as hetektől meg gyalogoltam. Az orvos nem tiltott el a mozgástól, mivel zárt volt a méhszájam, nem volt görcs és vérzés. Igazából nekem jól esett a mozgás, energikusabbnak éreztem tőle magam, és a második (nyári) terhességem alatt semennyire sem vizesedtem (pedig 40 fokok voltak).

Szóval nem érdemes nagyon elhagyni magát az embernek. Engem mindig figyelmeztetett a doki, hogy amit félidőig felszedek, annak a háromszorosa is feljöhet a végére, mert a harmadik trimeszterben nagyon megugrik a hízás.

Ezért szerintem figyelj oda, mert nagyon nem tesz jót sem neked, sem a babádnak, ha 25-30 kilót felszedsz a végére.

2016. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

52kg/162cm-rel kezdtem az első terhességemet, 13 kg-ot híztam.

A második gyerkőc 2 év múlva született, 52 kg-ról kezdtem, 12 kg-t híztam.

A 3. gyerkőcöt most várom, 50 kg-ról kezdtem, 32 hetesen 9+van rajtam.

Hozzáteszem, hogy ez biztos genetika, mert akkor ás annyit eszek, amennyi jól esik(mondjuk nem zabálom degeszre magam, csak néha) Eszek édességet is és fehér kenyeret meg ilyen nem különösebben diétás dolgokat is. Igazából mindig van teendőm, sokat mozgok alapból, de tornázni nem járok.

2016. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Betu ***** válasza:
Az egész vàrandósàgom alatt 7 kg -ot híztam. Sajnos GDM miatt. Tehàt 64 kg voltam a terhességem előtt 71 kg mikor mentem szülni. Ja és 58 kg kb. mikor kijöttünk a kórhàzból.
2016. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Első gyereknél: 168 cm és 54 kilóval indultam és 74-el mentem szülni. Akkor rajtam maradt kb 10 kg. Utána minimális fogyás

Második gyerek: 168 cm és 62 kiló. Szintén 74-el mentem szülni. Kórházból kiérve kb 2 kilóval voltam csak könnyebb. Nem tudom hogy, mert csak a gyerek volt 3,5 kg. megint egy kis fogyás

Harmadik jelenleg: 168 cm 66 kiló és 13 hetes vagyok

2016. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!