Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bajt okozhat ha terhesen...

Bajt okozhat ha terhesen kismacskát fogok, simogatok?

Figyelt kérdés
Most születtek nálunk kismacskák és nem bírom ki, hogy ne simogassam meg fogjam meg őket.

2016. ápr. 21. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond. A lényeg, hogy utána alaposan moss kezet és a macskaalmot ne te takarítsd a fertőzések veszélye miatt.
2016. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Persze, rögtön belehaltok... komolyan, mégis mi bajod lenne? Nem fertőző állatok gondolom, ha nem egy mocskos csatornában találtad őket, hanem nálatok születtek.
2016. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A toxoplazmózis miatt én is aggódtam. Negatív volt az enyém és van egy benti cicánk. Ezért terhesség alatt 6 hetente mérettem, végig negatív maradt. Nem takarítottam almot, nem ettem mosatlan zöldséget és nyers húst. Te is méresd meg és ha pozitív korábbról, megnyugodhatsz. Ha negatív, akkor is kevés az esélye, hogy elkapod (főleg ha nem kijárós cicák). De azért van esélye, nézetni kell.
2016. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekünk kint vannak mindig, nem bentiek.
2016. ápr. 21. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Toxoplasmozis verveteled milyen lett, negativ vagy pozitiv ?

Ha negativ akkor igen, okozhat bajt, vetelest, kesobb halvaszulest, fejlodesi rendellenesseget.

Ha nem kertel eddig erre vervetelt akkor kerj.


Az 1 es 2 es valaszolo ugy latszik nincs kepben.

2016. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tulzásba van vive a mai világba ez a terhesség dolog.

A kismamákat minden szirszartól féltik. Na meg ha megszületik a gyerkőc még a széltől is ovják.

2016. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A toxoplazmozis leginkább a macskák székletében van, tehát a macskaalmot semmiféleképpen ne a várandós kismama takarítsa a családba. Komolyabb baj, csak akkor lehet, ha a cica nincs beoltva és így van kint tartva, de a kézmosás elengedhetetlen a cica simogatása, dögönyözése után. Egyébként a macskatartók nagy százaléka életében egyszer a toxoplazmozis vírus bekerült a szervezetébe, átesett rajta. (Viszont egy vérvétel kéne, hogy megtudd átestél e már a víruson)
2016. ápr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma reggel voltam a vérvételen úgyhogy még nem tudom az eredményt. Kb mennyi idő míg meglesz ennek az eredménye?
2016. ápr. 22. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:
a labortól függ. nekem a toxoplazmózis aznap megjött emailben (centrumlab) a synlab meg két hétig ült rajta egyszer.
2016. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!