Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok sokat...

17 hetes terhes vagyok sokat vagyok a baratnöm 21 honapos kisfiaval, mindennap meglatogatom öket. Felek h ha a gyerek el kap valami himlöt engem is lefertöz? Baranyhimlos en meg nem voltam.!

Figyelt kérdés
Elvileg a rozsahimlö ellena gyerekek 15 honapos korban kapnak vedo oltast akkor elmeletileg mar megkapta az ellen anyagot. Akkor mar semmikeppen nem lehet az ?
2016. ápr. 24. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Bárányhimlő ellen is be lehet oltatni a kisgyereket, ez a szülők döntésén múlik. Ha jól vettem ki az írásodból, a kisfiú otthon van az anyukájával, nem jár közösségbe (bölcsődébe).

Tehát nem jelent rád nagyobb veszélyt, mint bármelyik másik ember az utcán, a buszon...stb.

2016. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen mindennap otthon vannak nem jàr bölcsibe. Köszönöm a valaszt.
2016. ápr. 24. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezért érdemes a kimaradt himlő jellegű betegségek ellen beoltatnia magát a nőnek még a teherbeesés tervezése előtt.

Amúgy igen, megfertőzhet. A legszebb az benne, hogy a kiütések, tünetek megjelenése előtt már 1-2 nappal fertőz a beteg.

De ha ilyen gyakran találkoztok, javasold, hogy oltassa be bárányhimlő ellen. A gyereknek is jót tesz vele, mert elkaphatja, viszont nagyon enyhe lefolyású lesz és szövődményekkel sem kell számolni.

2016. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem jár bölcsibe, akkor nem hiszem, hogy nagy a kockázat. De ha aggódsz, ne találkozz velük.
2016. ápr. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inkabb hanyagolom öket. Köszönöm a valaszokat
2016. ápr. 25. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:

"De ha ilyen gyakran találkoztok, javasold, hogy oltassa be bárányhimlő ellen. A gyereknek is jót tesz vele, mert elkaphatja, viszont nagyon enyhe lefolyású lesz és szövődményekkel sem kell számolni."


Több szempontból sem értek egyet ezzel a válasszal. Először is leszögezném, hogy oltáspárti vagyok, de vannak, akik inkább úgy gondolják, hogy essen át rajta a gyerek. Szóval a döntés a szülő dolga, én saját magam miatt nem javasolnék senkinek semmit, nyilván a gyerekorvos is felhívta rá a figyelmüket, ha akarják, beadatják.


Másrészt a bárányhimlő elleni oltásból már létezik ismétlő oltás. Aki kettőt kapott, az nem kaphatja el a himlőt, enyhébb formában sem. Ezt a gyerekorvosunk mondta.

2016. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!