Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes ruha? Elkerülhető...

Terhes ruha? Elkerülhető lenne a balesetekből szült gyerek tini korban?

Figyelt kérdés
Az általános iskolákban 7.8. osztályban bevezethetnék, hogy egy-egy osztály lánytagjai egy "terhes ruhát" hordjanak, minek lényege a terhesség szimbolizálása. Az első hónapokban kisebb lenne, aztán egész nagy és nehéz 5-6 kiló. Ezt rá lehetne csatolni a gyerekre és ő azt nem vehetné le 9. hónapig, tehát míg a tanítás tart. A "10 dolog amit utálok benned" filmben is volt ilyesmi.

2015. aug. 28. 01:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Már nem azért de a terhesség során sokkal borzalmasabb dolgok is történhetnek mint 5 kg plusz súly, és mégis sokaknak becsúszik. Inkább a biztonságos szexet kéne megtanítíani nekik.
2015. aug. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, de azért szerintem elmenne a kedvük a hátfájástól amit a plusz súly miatt elviselnének. Ezenkívül nem tudnának kényelmesen feküdni, gyorsabban elfáradnának, iskolában alig férnének el a padban és így megtapasztalhatnák, hogy milyen lenne ha... fürdéskor alig tudnának előrehajolni, az asztalnál is rossz lenne ülniük, az iskolában az üléstől elfáradnának.
2015. aug. 28. 02:13
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez több okból is rossz ötlet.

1,Biztos rettentő megalázó lenne a gyereknek,ha 9 hónapig kéne ezt a ruhát magán hordania.A többiek tuti szórakoznának vele,és csak maradandó traumát okozna a gyerekben.

2,Igazságtalan.Nem csak a nőn múlik a terhesség,kell hozzá egy apuka is.Ennyi erővel akkor 9 hónapig vegyük el a kajapénzét a fiúknak is,mert "gyerektartást kell fizetni"

3,Mi alapján választod ki a "szerencsést"?

Szerintem a megfelelő családi háttér/felvilágosítás alap.Az iskolákban azt is jobban kéne hangsúlyozni,ha valamilyen kérdésed,problémád van,akkor kihez tudsz fordulni.

Az is sokat segítene,ha a fogamzásgátlókat ingyenessé tennék,vagy lecsökkentenék az árát,hogy mindenki számára elérhető legyen.De az ilyen "extrém" dolgok csak filmekben működnek.A valóságban nem,mert az ember sokkal összetettebb,mint ahogy azt a filmek mutatják.

2015. aug. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A kiválasztást úgy gondoltam, hogy mondjuk minden 7.-es lány. Abban igazad van, hogy ha egész nap hordaná az megalázó lenne, de hát ha igazából terhes, az is, nem? Vagy csak az iskolában kéne hordani (ki lehetne találni)

Még én is tizenéves vagyok és lány és én kipróbálnám , mi lesz velem ha eljön az idő.

2015. aug. 28. 02:23
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

baromság.én pl. kifejezetten imádok terhesnek lenni,ezzel nem vették volna el a kedvemet.felelősséget kéne tanulniuk inkább.

meg lehet valaki annyira megalázónak érezné hogy utána emiatt sose akarna gyereket.

2015. aug. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez most komoly? Szerinted ez megoldás lenne? Sok a fiatal bűnöző is. Ne zárjuk be az összes 7. osztályost mondjuk fél évre börtönbe, hogy elmenjen a kedvük az esetleges későbbi törvénysértéstől? Ott aztán jól megtanulhatnák.

Előbb elfáradnának, nem férnének be a padba, megfájdulna a derekuk? És emiatt majd a részeg éjszakán, amikor azt sem tudja, hogy fiú-e vagy lány, majd megálljt parancsolna bármelyik fél is a vágyaknak?

Ez nem megoldás, ez csak megalázás, felesleges pénzkidobás lenne.

2015. aug. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. A gond nem a plusz kiló terhesség alatt hanem egy emberélet felelősségének vállalása egy egész életen át 15 perc meggondolatlan szex miatt. Ha egy tinifejben ez nem elég felelősség, azt a felmálházás nem teszi intelligensebbé. Arról nem beszélve hogy ilyen ruha egészségkárosító is lehet.
2015. aug. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Legfeljebb többen fogják úgy érezni, hogy az abortusz jó dolog. Én sem ebben látom a megoldást. Amíg itt napi szinten kell 14-18 éveseknek elmagyarázni mi a búbánat az a pearl index, addig nagyon rosszul csinálunk vmit a felvilágosítások alkalmával.
2015. aug. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal jobb, mikor egy törékeny játékbabát bíznak a párokra, amivel kb. úgy kell bánniuk, mint egy élő gyerekkel.

Nem szabad egyedül hagyni, nem vihetik olyan helyekre, ahova egy csecsemővel se mehetnének, rendszeresen ellenőrizni kell, jól van-e a baba,stb.

Hallottam olyan változatról, ahol a babába elektronikát szereltek,és tényleg felsírt éjjel, rendszeresen "etetni" és gondozni kellett, de olyat is, ahol csak egy játékbabát adtak a gyerekeknek, és egyszerűen megkérdezték őket, mennyit és hogyan tudtak vele foglalkozni az adott időszak (1-2 hét)alatt.

Ez főleg azoknak tanulságos, akik őszintén hiszik, hogy kiválóan elboldogulnának egy csecsemővel, sőt a barátjuk is örülne és kiváló apuka lenne belőle. Egy -egy tini osztályban néhány vállalkozószellemű gyerek próbálkozott, és aztán beszámoltak a többieknek a tapasztalataikról.

2015. aug. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság! Szerencsétlen szűz lányoknak is hordani kellene? Mert én bízom benne, hogy vannak még szűz 7.-es lányok.
2015. aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!