Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok. Minden...

6 hetes terhes vagyok. Minden nap enyhen fajdogal a hasam alatt de folytonosan. Olyan mensi szeru enyhe görcseim vannak. Minden percben ugy erzem megjon. Szerintetek normalis ez?

Figyelt kérdés
Elmondanam 2,5 evvel ezelott missed ab volt,ezert lehet most tulparazom magam.4 hetes terhesen enyhe barnazasom volt amire a doki gyogyszert irt ki.Azonkivul Elevitet szedek minden reggel 1 drb es Folsavat.Kene szedjek e mas vitaminokat is??Dokihoz ujra 1,5 het mulva kell menjek.5 hetesen csak petezsakot latott a doki ezert is stresszelem magam.szoval ezek a fajasok zavarnak derekam is faj es hasam is de csak jobb felén
2016. ápr. 26. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Nekem úgy derült ki a terhességem, hogy jöttek a mensiszerű enyhe görcsök, és menstruáció még másnapra sem (legkésőbb ilyenkorra meg szokott). Később is -néhány hétig-jelentkezett ez a tünet, van, hogy egy-két napra elmúlt, de ne aggódj, a szervezeted úgy reagál, "mintha" megjönne, van, aki szerint ez azért van, mert emlékszik a ciklusodra -(arról ne is beszéljünk, hogy van, aki rendesen menstruál is terhesség alatt)

Öt hetesen nálam is csak petezsákot láttak, másfél-két hét múlva már többet is fog, petezsák, szikhólyag, embriócsomó, és még esélyes a szívhang is!


Ha főleg a jobb oldalon fáj a hasad, attól se ijedj meg, valószínűsítem, hogy a jobb petefészkedből szabadult ki a petesejt, amiből most a babád fejlődik. Ilyenkor a tüsző átalakul sárgatestté, megduzzad még nagyobbra, mint ahogy egy nem terhes ciklusban szokott, és ő lesz a felelős azért, hogy az első három hónapban a babád megmaradjon (a méhlepény kezdeménye nem tud még ilyenkor annyi hormont termelni, hogy jelezze a szervezetednek, hogy terhes, megteszi helyette a terhességi sárgatest), ezért is érezheted, hogy főleg jobb oldalt fáj.


Én is Elevitet szedtem, Folsavat nekem nem mondtak--->van az Elevitben, viszont mivel ősszel estem teherbe, nekem még pluszban javasolt D-vitamint a nőgyógyász.


Hasi fájdalmakra, görcsökre jól tud jönni a Magnézium, ajánlom a Magnerotot( ebben egész sok Mg van), vagy Magbe B6-t, Magnesolvot, ha émelygős-hányós lennél, napi egy szemmel kezd, recept nélkül lehet kapni a patikában.


Gratulálok és jó egészséget kívánok!!!! ;)

2016. ápr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönom a gyors választ!!Megnyugtattál egy picit!!Tenyleg koszonom hogy ilyen pontosan leirtal mindent! :)
2016. ápr. 26. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!