Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegénységnél mi az a...

Vérszegénységnél mi az a határ amikor vért adnak?

Figyelt kérdés

Annyit tudok mégcsak ,hogy alacsony lett az eredményem.az orvosom konkrétat nem.mondott a telefonban ma kell bemennem,az eredményért és utána felhivnom a nőgyógyáyszt.3 as lett a vas vagy vmi ilyet mondott.Ezzel tényleg vért fogok kapni?

27 hetes kismama


2016. ápr. 27. 06:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"3 as lett a vas vagy vmi ilyet mondott"


Ennél kicsit konkrétabb információ kellene. Melyik vas a több közül, mekkora a referenciatartomány, stb.

A transzfúzió ritka, azt inkább fizikai vérveszteségnél szokták alkalmazni. Valószínűbb, hogy megfelelő készítményt adnak inkább.

2016. ápr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nemsokára megyek eredményért mert telefonban ennyit mondtak tegnap és megirom.neo ferrofolgammát kell szednem napi 2-őt.De a védőnőm azt hajtja hogy erre vér kell biztos

2016. ápr. 27. 07:11
 3/21 anonim ***** válasza:
43%

Ha valaki "vérszegény", akkor NEM a vére kevés, hanem a vérben kevés a vas.


Éppen ezért nem VÉRT, hanem VASAT adnak a páciensnek.


Azaz kapsz valamilyen kapszulát esetleg kezdetben egy-két injekciót, de vért nem.

2016. ápr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

A védőnő nem orvos, csk okoskodik.


Szülésnél 8 dl vért vesztettem (a teljes vérmennyiségem kb 4 liter lehet). Felmerült a transzfúzió, de mivel már indultunk haza, visszautasítottam. Szájon át szedtem vastablettát, pár hét alatt rendbejöttem. Pedig olyan falfehéren mentem haza, mint egy szellem.

2016. ápr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vas szintjétől függ, hogy mikor kapsz vért, hanem elsősorban a vérben lévő hemoglobin szintjétől, ez a határ pedig 85 g/dl. A vérszegénység ráadásul nem csak vashiány következménye lehet, bár gyakran csak ennyi az oka.


Nyugi, ha olyan rossz értékeid lennének hogy vérre lenne szükséged akkor nem másnapra rendeltek volna be telef

2016. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Telefonon, hanem kicsit megsürgetnek.

Valószínű vaspótlást fog elrendelni az orvos, amit lehet tablettásan (én az Aktiferrinre esküszök, az okoz a legkevedebb mellékhatást), súlyosabb esetben vastartalmú injekciót.

2016. ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Kémiai:

Vas. 3,8 mol/ L 6,6-26,00


Hameoglobin 102,00 g/ L. 120,00-160,00

Haematocrit 0,31 L/L. 0,35-0,45

2016. ápr. 27. 07:55
 8/21 anonim ***** válasza:
15%

" hanem elsősorban a vérben lévő hemoglobin szintjétől, ez a határ pedig 85 g/dl. "


#4 vagyok, én 60 körüli értékkel mentem haza a vérveszteség után.

2016. ápr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ez most nagyon rossznak számit? Neo ferro folgammát szedek 2 hónapja napi 2 tablettát.de nemis érzem hogy jo lenne.régen ferrogradot szedtem.
2016. ápr. 27. 07:57
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
100-as hemoglobinnal biztos hogy nem fognak egy terhes nőnek vért adni, mert felesleges kockázat kicsi haszonnal. 80 körül gondolkoznak el rajta, főleg ha gyorsan vesztette el az illető a vérmennyiségét, és várhatóan nem fog rendeződni rövid időn belül.
2016. ápr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!