Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegénységnél mi az a...

Vérszegénységnél mi az a határ amikor vért adnak?

Figyelt kérdés

Annyit tudok mégcsak ,hogy alacsony lett az eredményem.az orvosom konkrétat nem.mondott a telefonban ma kell bemennem,az eredményért és utána felhivnom a nőgyógyáyszt.3 as lett a vas vagy vmi ilyet mondott.Ezzel tényleg vért fogok kapni?

27 hetes kismama


2016. ápr. 27. 06:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem 80 hemoglobinnal sem adtak. 100 fölött nem vészes.
2016. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Akkor ilyenkor nem magát a vas 3,8 at nézik,hanem a többinérték a fontosabb? Eléggé izgulok.holnap délre rendelt be a nőgyógyászom,hogy megbeszéljük.de vastabletta neo ferro folgamma mellett szabad ilyennek lenni az értéknek? Neharagudjatok étlrtetlenkedek,de félek eléggé.
2016. ápr. 27. 08:34
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

5-s vagyok, elírtam a mértékegységet most látom, és hamarabb elküldte.


85 g/l hemoglobin a határérték.

Transzfúziót csak úgy lehet kapni, ha abba külön beleegyezel, kivéve ha életveszély áll fenn.

Fentiek alapján nem merül fel, hogy transzfúziót kapjál.


Aki alacsonyabb értékre nem kapott vért, vagy felette kapott, annak üzenem, hogy ez is mérlegelés kérdése, ha hirtelen esik le a szint, nem tud hozzászokni a szervezet, magasabb hemoglobinszintnél is rosszabbul van, mint az, aki hosszú idő alatt hozzászokik egy alacsony szinthez. Számít az alapbetegség is, hogy milyen problémád van esetleg mellette.


Amit nálad tenni lehet: megemelni a gyógyszer adagját, gyógyszert váltani, kiegészíteni a vaspótlást esetleges vastartalmú vagy vérképzést serkentő injekcióval, természetesen miután tisztázódott hogy miért is van ez a vérszegénység a vaspótlás ellenére.


Nyugi, nem vészes a vérszegénységed, de oda kell rá figyelni.


Mondom ezt olyan orvosként, aki bár nem nőgyógyász de heti gyakorisággal köt be transzfúziót betegeknek.

2016. ápr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nálad valószínűsítem hogy a terhesség is közrejátszik. "Hígul" ilyenkot a véred mert több vér termelődik a baba miatt.

Esetleg felszívódási zavar is lehet a háttérben, ami miatt nem tudsz elég vasat beépíteni a vörösvértestekbe.

Nem csak a vasszintet kell ilyenkor nézni, hanem összességében az egész laborod.

2016. ápr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sikerült megnyugtatnod.és ez a vaspótló injekció milyen? Ezzel nemkell befeküdni kórházba? Aggódom a babám miatt is,meg magam miatt is,hogy miattam ne legyen baja.minden más eredményem tökéletes csak ez ilyen szerény.
2016. ápr. 27. 08:51
 16/21 anonim ***** válasza:

A többire tényleg az orvosod tud válaszolni, mert ő ismeri a terhességed, látja a teljes labort, azt is, hogy változott, és tudja a kórház gyakorlatát, mit hogyan szoktak, én meg látatlanban nem szeretnélek elrettenteni semmitől vagy felbíztatni bármire. De vért 99% hogy nem fogsz kapni.

Jó egészséget kívánok!

2016. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
És a felszivodási zavarra van valami megoldás? Köszönöm a válaszokat rendesek vagytok
2016. ápr. 27. 08:57
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha felszívódási zavar van, az szerintem korábban kiderült volna.

Legnagyobb valószínűséggel szájon át szedendő tablettát kapsz. Vastablettánál fontos, hogy a betegtájékoztatót olvasd el! Bizonyos ideig tojást, tejet, teljes kiőrlésű gabonát nem lehet fogyasztani a bevétel körül (1-2 óra). A C-vitamin viszont segíti a vas felszívódását, így azt érdemes pluszban szedni. Sokszor, kisebb adagot, egyébként a többlet távozik a vizelettel. Tehát ne vegyél nagy dózist, hanem inkább sok, kisebb dózist szedj. Ártani biztos nem fog, hacsak nem vagy vesebeteg.

2016. ápr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A védőnőm javasolta még az elején,hogy 500mg os c-vitaminnal vegyem be a vastablettát.De nem értem védőnőnek végülis a megnyugtatás vagy riasztgatás a lényege.mert az enyém.... Most hivott mivan már, mit mondott nőgyogyász.mondtam neki holnap délre menjek be,erre a haemoglobin mennyi? Mondom 102 erre jaaaaaaaj azis rettentő alacsony milesz most.jajveszékel állandóan mindenen.
2016. ápr. 27. 09:21
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Vért nem fognak adni, ez 100%. Ha nem elég a szájon át szedhető tabletta, akkor adnak intravénásan. Befektetni se fognak ezzel, maximum járkálsz szépen a szuridért. Egy barátnőmnek is katasztrófa volt a vasa terhesen, haemtaológiára is kellett járnia, kapta a szurit, semmi bajuk nem lett.
2016. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!