Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megcsináltatjátok a 12....

Ti megcsináltatjátok a 12. heti fizetős vérvételt?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?

2016. ápr. 27. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy megcsináltatom. Miért? Mert nem szeretnék beteg babát. Ez a későbbi vizsgálatokra is igaz.

Az amniocentézis az egyetlen, amire nem mennék indokolatlanul.

2016. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Engem megnyugtatott az UH, nem is javasolta soha az orvosom. Úgy gondoltam, fölösleges idegeskedést okozna csak. Ha bármi gyanú lett volna UH-n természetesen megcsináltatom, de mivel szerencsére nem volt, így fel sem merült.
2016. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kombinált tesztnek hívják és megcsináltattam. Akartam egy arányszámot kapni, ami, ha magas, akkor néz az ember további vizsgálatokat. Ha meg alacsony, akkor nem megy tovább. De persze nem eredményt ad, csak arányt. És persze 1:15000-hez kevés esély, de mégis van esély, viszont a kockázati arány elég jó ahhoz, hogy ne menjen az ember tovább.


Reggel nem akarnád tudni, hogy 1:6-hoz vagy 1:15000-hez az esélyed arra, hogy zongora esik a fejedre?Mi nem tartottunk volna meg egy beteg magzatot, nem bírnánk el azt a terhet lelkileg.

2016. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, az jutott még eszembe, hogy két kolleganőm is van, akiknek rossz lett az UH (a tarkóredő), aztán rossz lett a vérteszt, végül mindkettőnél csináltak amniocentézist is. Mindketten tökéletesen egészséges babát szültek a végén.
2016. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Többen csinálják akkor a kombinált tesztet mint az integráltat? Annak sokat kell várni az eredményére, ugye?
2016. ápr. 27. 13:02
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem, mert egyrészt nem érdekel egy arányszám, másrészt pontosan tudom, hogy képtelen vagyok megölni a gyerekemet azért, mert akár Down akár más betegsége van. Velük dolgoztam évekig, tudom jól, hogy mennyi mindent hazudik a világ a róluk és azt is, hogy én nem vagyok kényelmes, tudok feláldozni a kicsim érdekében. De nem az életét!!!
2016. ápr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálam folyamatban van az integrált, 2 hét múlva megyek a 2. vérvételre. Mivel tavaly volt egy nagyon súlyos fejlődési rendellenesség, ezért az orvosom mindenképpen javasolta, de magunktól is megcsinálnánk. Sőt tavaly is volt időpontunk rá, de nem volt szükség rá. Ha magas a kockázat, további vuzsgálatokra megyünk.
2016. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltattam úgy gondoltam, hogy a babám egészsége megér annyit.Az orvos kimondottan nem mondta hogy kellene, csak lehetőségként vetette fel.Engem azért megnyugtatott a vérvétel eredménye.
2016. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt elfelejtettem megírni hogy a kombinált tesztet csináltattam meg ☺
2016. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Miért "haszontalan" automatikusan annak a válasza, aki nem csináltatja meg? Még az indokok is mások. A kérdező igent, vagy nemet kért és a személyes indokokat, mi lehet ezen "nem hasznos"?


2-es válaszoló vagyok, Szeged egyik legjobb nőgyógyásza az orvosom évek óta, többek között ő tanítja a leendő nőgyógyászokat, feltétel nélkül megbízom az ítéletében, ha szükséges lett volna a további vizsgálatokra, akkor nyilván javasolta volna. A babamozit meg az egyetemi klinika UH részlegének vezetőjénél csináltattuk, rendkívül részletes biometriával egybekötve - nos ő meg az ország egyik legjobb ultrahangosa. Nekem ez elég volt.


Szóval aki azt gondolja, hogy aki nem csináltat vértesztet egy arányszám kedvéért, az nemtörődömségből, vagy smucigságból teszi, rohadt nagyot téved.

2016. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!