Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 68-69 kg között vagyok. Ha...

68-69 kg között vagyok. Ha terhes leszek kb. mennyi súlytöbbletre számíthatok? (169 cm vagyok) És általában mennyi megy le közvetlen szülés után:

Figyelt kérdés
2016. ápr. 28. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon változó. van aki 4 kg-ot hízik, van aki 24-et... 12-ig "normális" én pont 12-t híztam. 10 le is ment mire hazajöttem. a szoptatás alatt általában fogy az ember, ha azt abbahagyja akkor meghízik, de ez is csak általánosság.
2016. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Ezt nem lehet igy megmondani.

Van aki felhizlalja nagat es plusz 25-30 kg - al megy szulni.

Nem kell zabalni.

En 58 -al estem teherbe , 71- el szultem, 65 voktam mikor kijottem a korhazbol, es mist 10 honapos a babam, szoptatok, es 56 kilo vagyok.


Figyelni kell az evesre, rajtad mulik.

2016. ápr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megtippelni, mert teljesen egyedi, nem csak az alkatodtól, hanem az étkezési szokásaidtól(amik valamennyit biztosan változnak is majd a terhesség alatt) és a fizikai aktivitásodtól is függ. Én az első terhességemet nagyon vékonyan kezdtem, 169 cm vagyok, mint Te, 52 kilóval kezdtem, már nem tudom pontosan mennyi jött fel(kéne a kiskönyvem), de azt tudom, hogy szülés után pár héttel 55 voltam megint, egészen a szoptatás végéig, 53-ra utána mentem le, mondjuk akkor még 30 alatt voltam. A második terhességem jóval ezután, 34 éves koromra esett, akkor 62-vel mentem szülni és pár hónap alatt vissza is álltam az eredeti súlyomra. Ez sem ma volt már, most közel állok a 40-hez és stabilan évek óta 56 kg vagyok. Így rólam általánosságban elmondható, hogy 10 kg alatt maradt a súlynövekedésem mindkét terhesség alatt, de én alapon elég aktív életet élek és spéci diétám is van(ételallergia végett), így nem figyeltem sosem arra, hogy visszaálljon az eredeti állapot, a speckó étrend, mozgás, 2 aktív fiúgyermek , egy családi ház és két vizsla mellett esélyem sem lett volna/most sincs nagyon elúsznom a kilókkal. Erre mondom azt, amivel kezdtem, hogy ez egyéni.
2016. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majdnem egyformák vagyunk! :)

Én 168 cm vagyok, 70 Kg-mal estem teherbe. most 18 hetes 5 napos vagyok, kb. 2,5 kg-ot szedtem fel eddig...nem voltam hányós, rosszullétes, így engem elkerült az első trimeszteri fogyás....most kicsit válogatósabb vagyok, kevés minden az, amit szívesen eszek, de sajnos amit szívesen eszek az nem túl fogyókúrás, és rákattantam az édességekre is.... :/

2016. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg rajtad múlik. Én 168 cm vagyok, 57 kilóval lettem terhes, 10 kilót híztam a végéig. De odafigyeltem a kajára és nagyon aktív életet éltem (az orvos nem tiltott el a mozgástól). Szülés után 4 héttel ismét a kezdő súlyomnál voltam, a szoptatás alatt pedig lementem 53 kilóra.

A kolléganőm hasonló paraméterekkel kezdett, de viszont ő semmit nem mozog (a szomszéd asztalon csöngő telefonhoz sem kel fel), viszont óránként eszik valamit. Most félidős, és kb 8 kiló van rajta...

Szerintem oda kell figyelni, ésszel mozogni és akkor nem száll el a súly.

Nekem a szüléssel magával kb. 6 kiló ment le, de a többi a tej beindulása után nagyon gyorsan úgy, hogy semmit nem tettem érte.

2016. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 168 cm vagyok. Mindkét terhességemet 63 kilósan kezdtem. Elsőnél fogytam az elején 1-2 kilót, sokat émelyegtem, majd a 32. héttől 180 g ch diétán voltam szülésig. 5,5 kg plusszal mentem szülni. Kórházból 61 kilósan mentem haza. Szoptatás alatt további 5 kg-ot fogytam.

Második terhességemnél már a 20. héttől diétáznom kellett, így csak 2,5 kg-ot híztam szülési, és 4 kilós babám született.

Szóval ez sok mindentől függ, genetika, életmód, diéta.

2016. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én 168 cm vagyok és 69 kilóval lettem terhes :) én sem hánytam sosem, eddig 9 kilót híztam, most vagyok 29 hetes :)
2016. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10-12 a normál
2016. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!