Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 28. héttől mindig kis súlyt...

A 28. héttől mindig kis súlyt dob ki az uh-os gép mint amit a terhességi hét diktálna. Ugye nincs baj a babával?

Figyelt kérdés
A12. heti uh-nál jók a méretek de utána szinte mindig kisebbnek mondták a babát.A 32. héten 1680gr,a 36. héten csak 2200gr.Reménykedhetek hogy nincs semmi baj csak éppen nem lesz óriás bébi?Az nst-n minden rendben volt,és mozog is rendesen.Most vagyok a 37. héten és 1 hét múlva megnézik uh-al.Előre is köszi a válaszokat.
2010. ápr. 8. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 32 hetesen 1750g volt!41 hétre született 3000g és 51cm-el!Nem volt óriás baba,de én nem is bántam!Elég volt ezt is megszülni!Nyugi nincs semmi baj a babával csak éppenséggel nem lesz 4kg és 56cm,de szerintem ez nem is baj!Majd kint megnő!Ja,és azóta 6 éves a kislányom makk egészséges és soha nem volt baj a súlyával!Mikor kicsi volt havi 1kg hízott most pedig 24kg!A férjem pedig 185cm és 110kg tehát nem lehet azt mondani,hogy mi is kicsik vagyunk!Igaz és kicsi vagyok 168cm és 50kg!:-)28 hetes kismama
2010. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35 hetesen szültem a kisfiamat,2630 g volt.Szerintem ne aggódj!
2010. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek szülés előtt egy héttel,"visszamínősítették"a babáját a súly alapján 36 hetesnek,amikor már a 39.hetet taposta.időre született 4300g-mal.hát nem volt könnyű megszülnije,mindenki meg is lepődött,hogy mekkora!Tehát ne aggódj!a lényeg,hogy egészséges legyen!Ha még sem lesz óriásbébi,akkor majd kint megnő!
2010. ápr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 36. heti uh-n megijesztett a doki, hogy kicsi a baba, még a végén be kell feküdjek a szülésig. A fiam a 38. héten úgy döntött, hogy ideje köztünk lennie. Vasárnap du. 3-kor 3 kg-ra becsülte a gép, hétfő hajnalban 3,7 kg-val született meg.... Ne aggódj! Ja és a gép szerint mindig kisebb volt a számított időnél!
2010. ápr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem meg végig nagynak mérték különböző ultrahangosok, az utolsó alkalommal pedig azt mondták, hogy 4 kiló lesz legalább, de inkább 4,5. Ehhez képest akkora volt, mint az első válaszoló babája, tehát ennyit az ultrahangról... :)
2010. ápr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16 hétben az orvosom azt mondta, hogy kicsi, ezért bejelentkeztünk a 20. héten genetikati uh-ra, ahol csinálak súlyecslést. Ismét azt mondták, hogy kicsi, de semmi eltérést nem találtak. Majd 28. héten a 4d mondták, hogy kicsi, 1,2 kg, mi is rengeteget aggódtunk ez miatt. Aztán az orvos csak a 37. héten csinált súlybecsést akkor volt 2,55 kg. Nem tűnik óriásnak :). Azt mondta az orvosom, hogy a 2,5 kg érje el a többit pedig ráér idekinn is összeszedni. Ha nézik az nst-t esetleg flowmetriát akkor úgyis látják, ha esetleg a baba nem kap elég tápanyagot. Ne aggódj miatta, gondolj arra, hogy könnyebb lesz mind a kettőtöknek, hisz a pici babák mozgékonyabbak, majd siet kifelé:) Amúgy én is azt tapasztalom a könyezetemben, hogy az uh méretekkel gyakran tévednek. Könnyű szülést! 39+6 km
2010. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Komolyan amit az orvosok birnak okoskodni ezzel a sulybecslessel az felelmetes. hacsak nem vettek ki a pocidbol a babat es nem ugy mertek le akkor ne higgy a hülyesegüknek. eddig kb egy emberrel talalkoztam akinek nagyjabol pontosan meg tudtak mondani a baba sulyat. A sulyat a babanak a fej körfogat mellkaskörfogat combcsonthossz alapjan szamoljak, namarmost az en csöpp fiam fejkörfogata 4 hettel volt idösebb a korahoz kepest, a combja meg ugyanennyivel rövidebb, ehhez kepest hu en vagy 5-6 kilos babat szülök biztos cukros vagyok azert ilyen nagy ababa, es befektettek a korhazba, kutya bajom nem volt csak en is majd 4 kiloval meg apuka is majd 4 kiloval született igy a kisfiunk meg kereken 4 kiloval jött a vilagra:D Ugyhogy nyugi, ha eszel rendesen a baba mozog rendesen akkor semmi baj sincs.Es ha a 36heten 2200gr akkor 40 hetesen szüles idöben 3200gr körül lesz mert az uccso 1 honapban hiznak heti 25-30 dekat a babak. Ha pedig megse hizna, az a placenta elöregedese miatt lehetne, de akkor mar mondtak volna hogy 4 fokozatu. ugyhogy nyugi, es majd jo babazast! :D
2010. ápr. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!