Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST vagy CTG? 34 hetes kismama...

NST vagy CTG? 34 hetes kismama vagyok, a 35. héttől hetente kell mennem CTG-re. Mi történik egyik, illetve másik vizsgálat során?

Figyelt kérdés
De miért nem NST-re? Vagy mindegy?
2010. ápr. 8. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
a 2 ugyanaz
2010. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz..baba szívhangját nézik és a fájástevékenységet:-)
2010. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az nst a vizsgálat neve, amit a ctg berendezéssel végeznek. Nem bonyolult dolog. Tesznek egy érzékelőt a hasadra két helyre és kapsz egy kapcsolód a kezedbe. A kapcsolót kell megnyomnod, ha rúg a baba. Ez a gép nézi a méhed fájástevékenységét és a baba szívhangját. Kb. egy negyed-fél óra hosszat tart a vizsgálat de egyáltalán nem fáj sem neked, sem a picinek.
2010. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó írta. Egy jó tanács: mielőtt bemész közvetlenül menj el wc-re. Egyszer nem mentem, és mire kiértem majdnem befojt. (csak a végére jött be a doki a vizsgálatnak, a papír elakadt a gépben közben, és mikor bejött nem mozgott a lányom. Meg akarta nézni hogy minden ok, megnyomkodta a hasam, hát kis híjja volt hogy odapisiltem. Már nagyon kellett)
2010. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Az én kisfiam nem rugdal, csak nyomkodja magát kifele, és a sarkát huzigálja egyik helyről a másikra. Akkor is kell majd nyomkodnom?

És mi van akkor, ha pont olyan időpontot kapok, amikor aludni szokott a baba?

Bocs a hülye kérdésekért, de első baba, és semmit nem tudokezekről a vizsgálatokról.


Amúgy mondtam a védőnőnek, hogy lesz CTG, mondta ok, az jó... kérdeztem, hogy NST mikor lesz, azt mondta az változó. Tőle kérdeztem, hogy mi lesz CTG-n, mutatta milyen papírt kapok és figyelik a szívhangot. És az NST? Akkor majd a köldökzsinór áramlását nézik meg a lepény érettségét.

Én úgy tudtam, hogy az a flowometria... ezek szerint megint okos volt a védőnő. Imádom. :S

2010. ápr. 8. 12:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor kell nyomni ha mozog. :-) Mindegy, hogy csak a kezével simítja végig a pocakod belülről, vagy kirúgja a ház oldalát. :-)
2010. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A köldökzsínóros vizsgálatról még nem is hallottam, pedig van egy 19 hós kisfiam. :)


Az pedig úgy tudod befolyásolni, hogy mozogjon a baba, hogy vigyél magaddal valami kis harapni valót.Egy szendvicset, valami péksütit, és még mellé csokit.Ha nincsen terhességi cukrod, esetleg valami cukros üdítőt.Mert ha nem mozog a babó akkor úgy is szolni fognak hogy egyél egy kicsit attól felébred.Vagy megmozgatják a pocidat, hogy fel keltsék.

Nekem egyszer volt a fiamnál, hogy a 20 percet végig aludta, és kiküldtek, hogy sétaljak meg egyek valamit.10-15 perc múlva amikor vissza mentem már rendesen mocorgott! :)

Jó babavárást, és majd könnyű szülést! :)

2010. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NST (non stress test) vizsgálatot elvileg 36. héttől csinálnak. Ugyanazzal a géppel, amivel a CTG vizsgálatot, csak nyomógombot kapsz a kezedbe, és ha mozog a baba, meg kell nyomni. Azt nézik, hogy mozgás hatására hogyan változik a baba szívműködése. Ezzel azt is nézik, hogy a lepény jól működik-e, a baba kap-e elég oxigént.

CTG vizsgálatot csinálhatnak a 36. hét előtt is, egészen a 24. héttől kezdve. Ha pl. van bármi panaszod, keményedéseket érzel, nem érzed mozogni a babát, és bemész az ügyeletre,rögtön csinálnak CTG-regisztrálást. Ilyenkor nem feltétlenül kapsz gombot a kezedbe.

Szóval nem sok különbség van a 2 vizsgálat között. A kivitelezés ugyanaz, abban különbözik csak, hogy a terhesség hányadik hetében csinálják.

És jól tudod, ha az áramlást nézik, az a Flowmetria.

A védőnőd lehet, hogy a piacon vette a diplomáját...mert ezek alap dolgok.

2010. ápr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!