Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan hozzam fel a nőgyógyász...

Hogyan hozzam fel a nőgyógyászomnak, hogy nem fogok szoptatni?

Figyelt kérdés

Nem akarok ebből vitát, nem azért írtam ki a kérdést, csak tényleg nem tudom, hogy mit mondjak neki. Azt a gyógyszert szeretném felíratni, ami elapasztja a tejem. De nyilván rá fog kérdezni, hogy miért, és nem akarom, hogy rosszat gondoljon rólam.

Pszichiáterhez járok, és gyógyszereket kell majd szednem, mert kiderült, hogy több mentális betegségem is van. Ezekre kell majd gyógyszert szednem, azonnal amint megszületik a baba. Így nyilván nem fogok tudni szoptatni.

Nem szeretném, hogy valami rosszat gondoljon rólam az orvosom. Ti ezt hogyan hoznátok fel?

Illetve olvastam a kórház weboldalát, ahol szülni fogok, és ott azt írták, hogy amíg ott vagyunk, addig segítenek 'mellre tenni a babát'. Nekik is el kell mondanom, hogy nem fogok szoptatni. Már ott is tápszert kell, hogy kapjon. Nekünk kell vinni a tápszert, vagy ők adnak?

Kérlek ne veszekedjetek a kommentekben, nem azért írtam ki a kérdést, hanem mert tényleg nem tudom, hogy mit csináljak!

25hkm


2016. máj. 4. 16:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Én a helyedben azt a 3 napot kibírnám amit a kórházban vagytok,szoptatnék,hogy ne kapjam a megjegyzéseket,bíráló tekinteteket,utána meg otthon elapasztanám.Nem kell ahhoz gyógyszer,kicsiket kell fejni,és elapad egy hét alatt,max 2.A Bromociprim amúgy is egy nagyon durva gyógyszer.Aztán a gyerekorvosnak meg megmondod,hogy írjon tápszert mert nincs tejed.
2016. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Én már most szólnék neki erről, kötelességed ezt vele közölni. Mert ha véletlenül műtétre kerülne a sor, akkor tudnia kell mérlegelni és hidd el, hogy nem fog elítélni! De mindenképpen szólj neki!
2016. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Azt mondta a pszichiáterem, hogy a szülést követő nap mr el kell kezdenem a gyógyszert szedni. És már van előtejem is, és nagyon fáj ha nem csinálok vele semmit, nem hiszem, hogy ki tudnám bírni, amíg magától elapad.
2016. máj. 4. 16:19
 4/23 anonim ***** válasza:
59%

A kórházba neked kell vinned, veszel a boltban vagy a gyerekorvossal megbeszéled és ő felírja receptre.

Amúgy nem értem... én a dokinak simán megmondanám, hogy gyógyszert kell szednem és emiatt nem fogok tudni szoptatni.

2016. máj. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképpen kell majd apasztó gyógyszer, nem fog magától elapadni.
2016. máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%
Akkor el kell mondanod,hogy ezt és ezt a gyógyszert kell szedned amivel nem szoptathatsz,írja fel az elapasztót.Megkérdezhetem milyen problémára kell ilyen sürgősen gyógyszert szedned szülés után?
2016. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen elmondod neki, hogy gyógyszereket kell szedned, de amelett nem lehet szoptatni, ezért szeretnéd elapasztani. Nem hiszem, hogy kérdezősködni fog. Ha meg igen, köti az orvosi titoktartás. Meg látott már ennél cifrábbakat is.

A kórházban is elég, ha ennyit mondasz. Egyébként nem vagy köteles elmondani, hogy milyen gyógyszert szedsz.


Nagyon becsülendő, hogy segítséget, aki rosszat gondol rólad, hogy gyógyszereket szedsz, az elmehet a búsba...

2016. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
Simán el tudja gyógyszer nélkül is apasztani,nekem is ment,meg még rengeteg embernek.
2016. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha mentális bajra szed gyógyszert akkor igenis köteles elmondani,mert tudniuk kell milyen pszichés zavara van,hogy megnyugodhassanak hogy nem jelent veszélyt a babára.
2016. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

7-es vagyok.

*segítséget kértél...

2016. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!