Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki megmagyarázná? Kicsit...

Valaki megmagyarázná? Kicsit összezavarodtam ezektől a számoktól.

Figyelt kérdés
Mensi szerint (aug. 20) ma vagyok 32+6 de az uh szerint a baba most 29+5 ... de monden értéke egyformán kicsi.. ezért nincs baj... azt mondta a doki... de így a kiírt időpontban.. még csak 36+5 napos leszek... normális ez így... ha a doki is az uh szerint számol.. akkor miért nem hajlandó átírni az időpontot? ...mert kicsit hülyén hangzik mikor megkérdik h hány hetes vagy? 29.. és mikorra vagy kiírva? május 27... és az már csak 7 hét... most akkor hogy van? ... melyik a reálisabb?
2010. ápr. 8. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A dokik kétféle kiírást néznek, az uh-t és az utolsó menstruációtól számított heteket. E kettő nem mindig egyezik, sőt! Én 37 hetesen szültem, a baba meg 38/39 hetesnek felelt már meg uh alapján. Úgy kell mondanod, hogy kiírás szerint x hetes vagy, uh alapján pedig y. (Anyósomon kívül mindenki értette)
2010. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát igen, ezek a számok... Az én dokim mindig az UH szerint számolt, sőt ha véletlenül egy másik doki kezei közé kerültem ő is az UH-ra hagyatkozott. Ez érdekes, de ő az orvos, csak tudja mit mond (legalább is bízunk benne)... Aztán ha jobban belegondolsz az utolsó menzesz szerinti időpont nem nagyon lehet valós, mert elvileg akkor nem eshettél teherbe... A legjobb, ha tudja az ember, hogy mikor készült a baby... :)
2010. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ :)
2010. ápr. 8. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!