Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik "jobb"? A sima szülés...

Melyik "jobb"? A sima szülés vagy a császármetszés?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 21:46
1 2 3 4
 1/39 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Mit értesz "jobb"-on? Hogy melyik fáj kevésbé? Vagy melyik veszélyesebb?
2010. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a kettőt megtapasztaltam,így azt mondom,hogy császár...

De nem vagyunk egyformák,sajnos előre nem lehet tudni,ki melyiket hogyan éli meg... :)

2010. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értesz jobb alatt.

A császár utólag fáj, a normál szülés meg szülés közben. Komplikáció sajnos mindkettőnél lehet.

Aki szülés-élményre vágyik, az inkább normál szülés párti. De van aki pl nagyon fél, az inkább a császárt részesítené előnyben, de ahhoz kell orvosi igazolás, pl. szemésztől vagy pszichiátertől... Vagy egy olyan fogadott orvos, aki jó pénzért indok nélkül is vállalja a császárt.

A programozott császár jobban kiszámítható, mármint a szülés ideje és hossza. Normál szülésnél elhúzódhat 1-2 napig is a vajúdás, főleg első babánál.

Tehát a kérdés összetett.

2010. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Le tudnád írni milyen a császármetszés?Téged altattak vagy csak érzéstelenítőt kaptál?Mennyi idő alatt van meg az egész?
2010. ápr. 8. 21:55
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak a sima. Nem véletlenül nem a késes szülést találta ki a természet. Ha nincsen egészségügyi indoka, akkor a sima jobb.
2010. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Sajnos asztmás vagyok,nem is kicsit.Ezért kérdezem.Nekem melyik lenne jobb?
2010. ápr. 8. 21:57
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
nekem 4 szülésem volt.az utolsó császár.nem vagyok egy kényes tipus de ha az lett volna az első több gyerekem biztos nem lett volna.igaz nagyon könnyen szültem mind a háromszor.a császár meg életmentő volt igaz.de soha többet császárral.
2010. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
én simán szültem mindkettőt, és ha lehetne választani kényelmi szempontból nem lennék császáros. Sokkal tovább és sokkal jobban szenvedtek, mint a sima szüléses. Viszont ha már az elsőt császárral szülöd, úgy tudom a következőt is azzal kell.... nem tudom miért?,, Szóval ha van rá lehetőséged, SIMÁN szülj, fáj ugyan, de sokkal felejthetőbb a fájdalom, mint az öröm amikor karjaidban tartod a gyermekedet akit a világra hoztál! persze ezzel még
2010. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a császárt ismerem sajnos.Már volt 2,most készülők a 3-ra.
2010. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

persze ezzel még nem merül ki az anyaság, utána jön a neheze: értékes embert nevelni belőle :)

Szóval, talán nem is a szülés a legnehezebb része a dolognak :)

2010. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!