Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Faros szűlés sokkal kockázatos...

Faros szűlés sokkal kockázatosabb? miért? Jobb inkább ilyenkor a császármetszés?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Faros volt a babám és császármetszéssel szültem.

Általában OKA van annak h nem fordul meg a baba ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Nekem terhességem alatt nem derült ki ez az ok csak a műtőbe.

Extrém rövid volt a köldökzsinór(vért se lehetett belőle venni)és azért nem fordult meg a drágám mert nem tudott.

Ráadásul bevolt szorulva a bordáim közé!


Belesem merek gondolni mi lett volna ha hallgatOk itt 1-2 okosra aki azt mondta h otthoni módszerekkel próbáljam megfordítani!

Nekem azt mondták a kórházban hogy első baba és faros 100% császármetszás,megsem próbálják természetes úton!

És nekem azaz nekünk ez lett a szerencsénk!


Másrászt még van pár dolog ami miatt veszélyeztetett egy terhesség medencetartásnál(előreeső köldökzsínor,oxigénhiány szülésnél mert nem fér ki a test után a baba feje)


3 hónapos baba anyukája

2010. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem is emiatt császároztak:) Eredetileg erősködtem,hogy engedjék a természetest, így annak is indult, de útközben kiderült,hogy nagy a súlya is és téraránytalanságban is állunk így esélyünk sem volt.

3kg felett nem igazán engedik a sima szülést, meg ugye sokkal rosszabb is, mert előbb a popója jön amit könnyebb kinyomni, de a fejre meg már erőd nem nagyon marad és azért a fej kinyomására bazi nagy erő kell, ha ott oxigénhiány lép fel, akkor pater noster qui es in caelis...szóval hidd el,hogy jobb, ha faros babánál, főleg ha első császároznak.Az első válaszoló remekül leírt minden egyébként.

2010. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem lehet erre válaszolni. Sok tényezőtől függ. Van olyan ismerősöm, aki első, faros babáját simán, ráadásul gátvédelemmel szülte, semmi gond nem volt. De van olyan is, akinél muszáj volt császározni, esélye se volt, hogy ki tudjon bújni a baba.

Gondolom, jól körüljártátok a témát a dokiddal, biztosan meg tudja indokolni, miért kell feltétlenül császár, vagy épp miért engedi megpróbálni a sima szülést. Nincs két egyforma eset, kár is egymást riogatni, mindenkinél egyedileg kell eldönteni, mire van szükség.

2010. júl. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!