Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha "felfogadom"az orvost...

Ha "felfogadom"az orvost szülésre, "kell", vagy szoktak fizetni azért?

Figyelt kérdés
magánorvoshoz járok,most 22hetes vagyok,hétfőn megyek a magánrendelőjébe méhszájvizsgálatra,és akkor megakarom kérdezni tőle hogy elvállalja e,vagy levezeti e a szülésemet,vagy valami ilyesmi.(mert még fogalmam nincs hogy kéne ezt megkérdezni)és nemtudom hogy ilyenkor hogy szokás,szoktak e ilyenkor pénzt adni külön hogy felfogadom,mert nyilván a vizsgálatért fizetek.Megírnátok kinél hogy volt?Köszönöm!
2010. ápr. 8. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is magán rendelésre jártam.ott csak a terhes gondozásért kellettem fizetni.én a vége fele kérdeztem meg hogy szülhetek e nála.és csak a szülés után fizettem.
2010. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell külön adni. Nálam természetes volt (a dokinak is), hogy annál fogok szülni, akihez jártam. Szóval én nem kértem fel erre külön. Szülés előtt pár héttel kérdeztem meg, hogy mennyi a tiszteletdíja a szülésért.
2010. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm.én a terhesgondozásra a kórházba járok,de a dokimhoz,ott nem szoktam fizetni.
2010. ápr. 8. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én júniusban szülök majd. Az első perctől fogadott orvosom van, 5.000 Ft egy vizsgálat. Én a 18. héten kérdeztem rá, hogy elvállalja-e a doktor úr a szülésemet. Azt mondta, hogy természetesen igen, hiszen valószínűleg ezért járok pont hozzá terhesgondozásra.

A kérdésre az orvosok fel vannak készülve, ne legyél zavarban. Ilyenkor egyáltalán nem szoktak pénzt adni.

Pénzt majd a szülés után. Átlagban a magánorvosi díj 10x-esét, de ez változó. 30.000 - 100.000 Ft közötti összeget szoktak adni a kismamák, sok mindentől függ.

Van aki konkrétan rákérdez az orvosnál hogy mennyibe fog kerülni a szülés, de szerintem felesleges, adsz amennyit gondolsz utólag. És olyan orvos is van, aki előre közli, hogy ennyibe fog kerülni a szülés.


Boldog babavárást!

2010. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
22.08-as vagyok. Ja, ha nem hozzá jársz terhesgondozásra, akkor Te mindenképpen kérdezz majd rá, hogy vállalja-e a szülés levezetést. ( Most olvastam amit előzőleg válaszoltál másnak )
2010. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért külön nem kell fizetni,mert felfogadod.Kifizeted a magánrendelés tarifáját,és a vizsgálat végén megkérdezed tőle,hogy levezetné-e a szülésedet?És ha igen(én ezt is fontosnak tartottam megkérdezni)mennyiért vállalja(a simát,és ha szükséges a császárt).És ami még fontos!Ha el is fogadta a felkérésedet,FELTÉTLEN kérdezd meg,hogy a szülés várható időpontja +/- 2 hét nem tervezi-e,hogy szabadságra megy(mert ha jól számolom augusztus közepe felé szülsz)? 2 gyerekes anyuka
2010. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szülés után, hazajövetel előtt, még megvizsgál a doki, én akkor adtam oda neki.
2010. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.igen,aug.16-ra vagyok kiírva.terhesgondozásra a kórházba járok,de a magán orvosomhoz,akihez hétfőn a magánrendelésére megyek,csak a terhesgondozást "ott végzi"a kórházba,meg az UH-okat is(azokért szoktam fizetni),magánrendelésre külön csak akkor kell mennem ha van valami baj,meg a terhesség alatt 2-3szor kb amikor megvizsgál,de a többit a kórházban csinálja,de sose kell várnom,mert mindig behív,előtte felhívom.Köszönöm mégegyszer,megfogom ezeket kérdezni,csak sose szerettem az ilyet,olyan ciki..:Studom csak nekem vagy nekünk,mert ők hozzá vannak ehhez szokva,de akkor is..:S
2010. ápr. 8. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Az orvosnak teljesen természetes hogy megkérdezed mennyiért vállalja a szülésed levezetését.

Én is magánrendelésre járok, és szerettem volna nagyon ha ő van velem a szülésnél ezért a 2. vizsgálatnál (10 hetes voltam) megmondtam neki hogy szeretném ha elvállalna minket amennyiben lehetséges és megkérdeztem milyen feltételei vannak. Mosolygott, megköszönte a bizalmat és mondta hogy megtisztelő számára, és mondta az árat is, a vizsgálatok 10-szerese.

Szóval akkor megegyeztünk hogy okés akkor ő lesz :)

2010. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!