Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fehérje a vizeletben nagy gond?

Fehérje a vizeletben nagy gond?

Figyelt kérdés

Védőnő nézi mindig, most volt benne, viszont semmi panaszom nincs, azt mondta, lehet csak a baba nyomja a vesémet, és attól van.

Mik a tapasztalatok?


2016. máj. 12. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kisebb tulzassal az egész érrendszerünk állapotát jelzi. Azaz… minél több a fehérje a vizeletünkben, annál nagyobb a baj.

Vercukorszinted kell rendezni ha tulsuly van azt leadnI. Vernyomast kell rendezni.

Orvos ir fel gyogyszert es etrendet.

2016. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem az első labornál volt 1 keresztes a fehérje, az orvos azt mondta nem jelent semmit. Félidő körül ismét labor (panasz miatt) volt egy felfázásom, fehérje megint volt benne meg 16-os fvs, baktérium is, arra augmentint kaptam, kontroll laboron eltűnt a fehérje és utána nem lett többet.

A vérnyomásom végig rendben volt, vizesedés sem volt pedig szeptemberben szültem, bőven nagy hasam volt már nyáron a nagy melegre.

2016. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hanyadik hetben vagy?

Kozepsugaras vizelet volt?

Nem kert a vedono kontrolra egy uj "adagot"??

A feherje vizeles lehet a toxemia jele.figyelni kell nem e vizesedsz,es a vernyomasod nem e magas.

Nekem az elsovel volt toxemiam,nem jatek,En majdnem ott maradtam....

2016. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

túlsúlyt leadni terhesség alatt? ez komoly, vagy nem nézted a kategóriát?


Most lehet, hogy buta kérdés, de:

amibe fel szoktam fognia vizeletet, elfelejtettem öblíteni, az befolyásolja? illetve mivel totál elfelejtettem, hogy vinni kell, épp csak kicsit tudtam, nagy erőlködések árán pisilni. Ebben van összefüggés?

Védőnő nem mondott vele további teendőt, mivel nincs panaszom

2016. máj. 12. 19:50
 5/12 A kérdező kommentje:

22. hét, toxémia vizsgálatom volt, negatív lett, igaz van cicánk, de benti, sosem megy ki (mivel a második lakunk, bajos is lenn szegénynek :) ), így azt nem hiszem, hogy összeszedhettem.

Vérnyomást minden nap mérek, mindig is 120/80 volt, 1 hétig volt alacsonyabb, most meg 75/110-115 szóval az is normális.

2016. máj. 12. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:

A toxémia nem az amit a cicától szedhetsz össze. :)

Magas vérnyomás, ödéma és fehérjevizelés így összesen, kb 20, 24 hetes kor után alakulhat ki, ha kialakul.

2016. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Láttam a kategóriát csak leírtam hogy alapból mik a teendők vagy okok :) bocsánat h segíteni akartam

Terhesen persze h ne adj le súlyt :) meg persze nem is biztos h gond van csak leírtam h átlagban mi a gond mit jelez.

2016. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7 oké, így már értem :)


persze, az a toxoplazma, csak gyorsan olvastam meg akartam reagálni :D


na szóval, nem fáj semmi, nincs egyéb tünet, se magas vérnyomás, se vizesedés, viszont ahogy írtam, kierőltetett minimális mennyiséget vittem, nem középsugaras vizeletet, ez is lehet a háttérben?

2016. máj. 12. 20:04
 9/12 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Igen lehet azert amit irtal.

Egyszrr En is elfelejtettem es ahogy Te is,csak kieroltettem valamennyit.akkor nekem is mutatott feherjet.de mondtam a vedononek,hogy miert lehet.masnap vittem rendeset azzal minden oke volt.

Ebben az esetben En nem aggodnek a helyedben.

2016. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem elég magas volt a fehérje a vizeletben Fsv:70 és erre a dokim a 36. héten nem mondott semmit, szerencsére utànna mentem az sztk-ba NST-re, ahol egyből felfigyeltek a problémàra. Hüvely kenetet néztek és abban volt enterococcus baktérium. Lehet onnan jutott fertőzés a vizeletembe. Írtak rà antibiotikumot, de az ellenőrzésre màr nem jutott idő. Kislànyom egészségesen megszületett, de nekem a gàtsebem iszonyatosan begyulladt és nehezen gyógyult.

Terhesség alatt nem vizesedtem, nem volt vérnyomàs problémàra, cukrom is rendben volt.

2016. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!