Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dupla annyi magzatvíz? Ez baj...

Dupla annyi magzatvíz? Ez baj lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a 18.heti genetikai ultrahangon ( Maternyti klinika) és azt mondta azt mondta az ultrahangos hogy elég sok a magzatvizem és majdnem még egy baba elférne annyi van. Azt is hozzá tette , hogy ez mögött állhat rendellenesség is de egyébként azt mondta hogy tökéletesek a baba méretei. Volt valaki hasonló képpen??? nem tudom ,hogy közre játszat-e de elég sokszor keményedik a pocakom igaz csak ha sokat sétalok vagy ha kicsit megerőltetöbb feladatot végzek. Lehet valami baj???????
2016. máj. 13. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták, hogy a több magzatvíznél az anyánál van valami. csináltak velem torchot, ott minden jó lett, a cukrom terhelésre alacsonyabb lett, a baba méretei jók, ellenanyag nem terhelődik... remélem nincs semmi baj :)

végül azt mondták, hogy lehet az előző terhességemnél cukorbetegségem miatt több

2016. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Istenem, a Kata...ő mindenkinek ezt mondja, nyugi. Nekem is ezt mondta szo szerint, a gyerek mar ket honapos:). Mentunk hamarabb cukorterhelesre, magzati echora, semmi baj nem volt. Kovetkezo vizsgalatra normalizalodott. Nem volt amniocentezised vagy nem csuszik le mostanaban tul sok teszta meg gyumolcs?
2016. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt amnio...a várandósság elején eléggé faltam a gumicukrot de mostmár egy jó ideje oda figyelek hogy mit eszek...+1-1,5 kg van rajtam így a 19.hétig szerintem az nem rossz annyira a baba súlya 280g, nem eszek tésztát és gyömölcsöt is csak mértékkel éppen ezért aggódtam.
2016. máj. 13. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem minden terhesség tankönyvi, és ezt néhányan nem fogadják el.

Itt írták, hogy TORCH panelt szoktak csináltatni, és terheléses vércukorvizsgálatot. Általában minden rendben van. Terhességi diabétesz okozhat ilyet, és toxoplazma fertőzés is. Van saját nődokid, vagy mindent a Maternity-n csináltatsz annál, akinél voltál most?

2016. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, Kata mindig ezt csinálja.:) Kapott egy túl jó ultrahang gépet (amivel pl. látja azt a meszesedést, amit más gépen nem is látnak) és alapvetően egy nagyon precíz és aggódós típus! Nem túl jó kombináció:) Te meg ne aggódj!
2016. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4: a Maternityn általában külön szonográfus van és külön doki. Bár van olyan doki is, aki tud uh-zni is,de ritka. Persze, attól még a kérdező járhat máshová terhesgondozásra vagy lehet ottani uh-zó orvosa is.
2016. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen a Katánál voltam egyébként, tényleg aggódó típus de meg is nyugtatott mármint hogy a babának nincs semmi baja lehet hogy az én étrendemmel van a baj, eszek de nem hizok pedig 62kg voltam a várandósság elején es most 63...párom szerint fogytam is... Lehet ez a baj mármint hogy velem van valami baj 😔
2016. máj. 14. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!