Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismama vagyok és ma...

31 hetes kismama vagyok és ma a kiderült, hogy oxigén palackot kell használjak, mert én és a babám nem jutunk elegendő oxigénhez! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 24. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Mást nem nagyon tehetsz, csak, hogy használod az ox-palackot.

Talán megpróbálhatod az oxigéndús ásványvizet, talán az is jó helyre megy, de a méhlepénynek fontos az oxigén a működéshez. Gondolom nem állandóan kell használni.

2008. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokat nem tehetsz. Hasznalni kell az oxigen palackot, esetleg probalj friss levegon, erdoben, setalni (ha megteheted).
2008. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez hogy derült ki? éreztél valamit? panaszod volt nem kapsz levegöt rendesen? ne haragudj de érdekel, mert én még csak 12 hetes vagyok hogy mire figyeljek. légyszi ird meg.
2008. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt egy autóbalesetem és akkor eltört pár bordám és iszonyatos nagy fájdalmaim voltak!A doki elküldött tudógondozóba ott megállapították,hogy a légzés funkcióm nem jó!Inhalátor sem használt!És éjjel fulladok a legjobban!Ezért kell használni,de kórházba meg nem akarok befeküdni!
2008. szept. 24. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
O nagyon sajnálom, akkor magához a terhességhez nincs köze. segitene ha gumikesztyü végére szivószálat gumiznál, vagy kötnél és azt fujkálnád, a férjem korházban dolgozik ö mondta tágitja a tüdöt és megakadályozza a vizesedését.még szerencse hogy nem lett bajotok nagyobb, használd az oxigént is, és köszi hogy megirtad én kérdeztem hogy milyen tünetek voltak.
2008. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De hogy nem!Van köze,ahogy halad előre a terhességed majd meglátod,hogy egyre nehezebben kapsz majd levegőt és gyorsabban fulladsz ki!Nekem a rekeszizmom fel van nyomódva meg aenemiás vagyok!
2008. szept. 24. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

válaszoltam már , de még hozzátenném, hogy sajnos ez a terhesség előrehaladtával csak még nehezebb lesz, ami neked csak légszomj, az sajnos a babánál nem ilyen egyszerű, mert ha ő oxigénhiányos állapotba kerül, akár rövid időre, vagy többször, akkor sajnos agyi károsodást is szenvedhet..ezért fontos, hogy minnél jobban figyelj, megfelelően használd a palackot..és ha indokolt akkor a kicsi érdekében van értelme befeküdni a kórházba, mert ott azért állandó a felügyelet..és a megfigyelés is.

Figyelj arra , hogy a palack ürülésekor legyen cserepalack, vagy időban kérd a cserét..nálunk házhozszállítják-gondolom ott is.

A fütésre is figyelj, ha gáz, vagy nemtudommilyen, ami szénmonoxid melléktermékű..akkor érdemes lenne egy jelzőt is venni, mert a babának ilyen esetben szintén előbb árt mint neked, hiszen a szervezeted nem jól dolgozik az oxigénnel.

Vigyázz magatokra !

2008. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

KÖszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Boldog babavárást!

2008. szept. 24. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!