Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30+2 naposan becsült súly...

30+2 naposan becsült súly 1400 g, az FL:70,8. Kicsi baba lesz?

Figyelt kérdés
A lányom kiírt napon 2850 grammal született. Most becsültek először súlyt, de aggódom, hogy kevés. 10 hét alatt mennyit bízhatnak? Köszönöm!

2016. máj. 18. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jó hosszú lesz. A kisfiam 4kgval 54cmvel született és szülés előtti uh-volt 7cm a FL,lànyom nàla is hosszabb lett 57cm és szülés napjàn délelőtt volt 7,3 az FL.

Ezt nem mérték el ez 5-6héttel nagyobb méret.


A súlya meg teljesen jó,miből gondolod,hogy kicsi lesz???


[link]

2016. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Összekevertem az BPD-t az FL-lel. :( A BPD 70,8 mm. Abból gondolom csak,hogy kicsi lesz, mert itt olvasgattam mások eredményeit és van, akinek ekkor már 1800-1900 g körülire becsülték a súlyt, vagy 32. héten már 2200-ra.
2016. máj. 18. 15:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Az FL 59 mm.
2016. máj. 18. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Az összes létező témába vágó szakportál szerint a 30 hetes magzatok súlya átlag 1400-1500 gramm. Ez alapján a tied tök átlagos.


Amúgy ezek a mérések nagy hibahatárral dolgoznak, hiszen hosszméretekből becslik a súlyt. Hosszú babákat sokszor becsülnek 4 kilósra, aztán megszületnek 3,5 kilóval. Rövid babákat meg kicsinek becsülnek, de tévesen. Ez inkább csak arra jó,hogy a durva eltéréseket kiszűrjék, de azon belül mindegy.


Hogy itt mit írnak az meg lényegtelen. Nehogy már ez legyen a mérvadó. Ez nem verseny.


Ha a lányod 2850-el született, akkor lehet a tesója sem lesz nagydarab, de 10 hét alatt még simán híznak 1,5-2 kilót.

2016. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Engem annyira nem zavar, ha nem lesz 5 kiló. Sőt! :)

Csak tudod, rosszul esett utána a sok megjegyzés: "biztos dohányzott!", " nem kellett volna fogyózni!", stb.

Igazából mindegy,hogy 2500 vagy 4500 gramm,ha egészséges! :)

2016. máj. 18. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ki tett ilyen megjegyzéseket???


Nekem is 1400 körülire saccolta az orvos a 30 hetes uh-n, de egy árva megjegyzést nem tett. Teljesen normális ez a súly. Ráadásul nálunk mindenki alacsony és még csak nem is nagy súlyú senki (nincsenek vasgyúrók se), így nem számítok arra, hogy nagy lesz.

2016. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem most. A lányom születésekor. Most egy nagyon aranyos, közvetlen orvos volt az UH gépnél. Amikor szültem, akkor nem voltam szerencsés ebben a tekintetben. De makk egészséges a kislányom, csak picike volt, mikor megszületett. Az Apgarja is 10/9-es volt, mert lila volt egy kicsit. :)
2016. máj. 18. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!