Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is használják ezt pontosa...

Hogy is használják ezt pontosan? 5 hetes a betöltött 5. héttől, vagy betöltött 4. héttől már 5. hétnek veszik?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, mi fog látszódni az uh-n. Pont 5 hetes leszek (akkor lesz, hogy 5 hete volt az utolsó menstruációm), amikor orvoshoz megyek.

Tudom, hogy még korai, de mivel már 33 múltam, szeretném, ha minél hamarabb látna doki. Szóval, akkor fog már petezsákot látni?


2016. máj. 18. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egész, tehát betöltött hetek száma számít.
2016. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy semmit sem fog látni. Attól, mert 35 vagy, még nem lesz hamarabb sem szívhang, se gyorsabban nem fejlődik, hogy lássa biztosan az ultrahang is.
2016. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5 hét 0 naptól 5 hét 6 napig öt hetes terhes vagy. Ahogy az első mondja, mindig annyi hetes terhes vagy, ahányadik hetet már betöltötted.


Sokmindent még nem fog látni a doki, szerintem önmagában a korod (ami nem sok) nem indokolja, hogy ilyen korán menj, mert se te, se a doki nem lesz tőle sokkal okosabb. Egy dologra biztos jó lesz, az már fog látszani, hogy jó helyre (méhen belül) ágyazódott-e be. De ez meg nem korfüggő. Persze amúgy megértem, hogy minél előbb szeretnéd, hogy lásson orvos. :)

2016. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Max a petezsákot fogja látni a doki,de nekem olyan is volt, hogy 5 hetesen annyit látott, hogy megvastagodott a nyálkahártya. Attól is függ, pontosan mikor történt a beágyazódás. Akkor menj dokihoz, ha szeretnél valamilyen kiegészítő terápiát kapni, pl progit. Egyébként érdemesebb a betöltött 6 héten menni, akkor már látható az embrió is, esetleg szívcső pulzálás is.
2016. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem az is elég, ha elsőre petezsákot lát vagy sejt, csak kapjak valami "hivatalos" visszajelzést, meg hogy nehogy méhen kívüli legyen.

Köszönöm!

2016. máj. 18. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!