Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a magas...

Terhesség alatt a magas vérnyomásnak van valami tünete?

Figyelt kérdés

Itthon rendszeresen szoktam mèrni a vérnyomásomat, nem szokottt vele problèma lenni. Ma este eddig pihengettem gondoltam megmérem és megdöbbenèsemre 147/97-et mértem.Párom megnézte valószínüleg nem teljesen jól tettem fel a kütyüt, ezért 10 perc múlva újra mérjük.Egyébként teljesen rendben érzem magam, ezért kérdem hogy a magas vérnyomásnak van-e valami jele, tünete? Ha esetleg megint magasat mérünk kórház?Vagy elég ha holnap felhívom a dokimat?Vizeletemben eddig sosem volt fehérje, lábam dagad de azt az az ülőmunka miatt van.Dokim 3 hete vizsgált toxémiára, de azt mondta hogy nincs ilyen problémám. 1 hét múlva megint megyek a nőgyógyászhoz


Válszokat előre is köszönöm! 29 hkm



2016. máj. 18. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is magas lett a vérnyomásom, sokszor éreztem hogy iszonyat gyorsan és erősen ver a szivem, fájt a fejem.

Eleinte csak ritkán utána tartósan magasabb lett azóta szednem kell a Dopegytet és aránylag oké a vérnyomásom.

36 hetes vagyok most

2016. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A 36 hetes vagyok megint.

Mennyi szokott lenni a vérnyomásod?

Ha nagyon felmenne és rosszul leszel akkor korház de ha nincs nagyobb baj szerintem elég ha majd mondod az orvosnak, vagy hívd fel a védőnődet.

2016. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy sem szokott nagyon alacsony lenni, általában 125/85 és 135/95 között szokott lenni.Ennyi körül szokott mérni a védőnő is de eddig nem mondta hogy ez így magas lenne, a dokimnak is mondtam ő sem problémázott.Terhesség előtt is magasabb volt kicsivel a vérnyomasom.
2016. máj. 18. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég holnap az orvost felhívni. (180 körülivel nem ezt írnám, inkább a kórházba telefonálni jó annyira magas értékkel)


Egyébként a tünet attól függ mennyivel emelkedett meg. Gyakran tünetmentes. Mivel 140 a systoles felső határa, ez éppencsak magas, de azért az. Nem 100%, hogy ilyen esetben is lehet érezni bármilyen furcsaságot, biztos van aki érez és van aki nem.

2016. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*egyébként nekem alapból magas. Terhességem előtt derült ki. 150 körüli volt és nem éreztem semmit (igaz nem voltam kismama). Véletlenül derült ki. Terhesen nem volt gond, nem kellett emelni a gyógyszer adagomat.
2016. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megmértem megint 137/94 lett.Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!Ha nem mérek megint magasat ma vagy holnap akkor kivárom a jövőhetet (akkot megyek a dokimhoz) ha megint 140 felé megyek akkor telefonon mindenképpen jelzem neki.
2016. máj. 18. 20:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Megmértem ismét 120/90 a vérnyomásom, lehet hogy a meleg front okozza/okozta a magas eredményt?
2016. máj. 18. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Némi ugrálás teljesen normális. Mérési hiba is lehet, pl a csuklós mérőket eléggé megbízhatatlannak tartják.

A frontok is tudják valamennyire befolyásolni, nekem néha alacsonyabb (azt hiszem hidegfrontkor) mint szokott.

Nem mindegy mit csináltál előtte, mióta pihensz előtte, mit ettél-ittál előtte (pl a csoki is koffeintartalmú) stb.

2016. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Reggel felklekés után 131/94-et, majd 15 perc elteltével 121/85-öt mértem.Remélem hogy tènyleg csak a front miatt ugrott ki.Jövő szerdán jelzem azèrt a dokimnak is.
2016. máj. 19. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!