Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik pontosan az első...

Mi történik pontosan az első terhességi vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Arra lennek kivancsi, hogy pontosan hogyan/milyen eszkozokkel/vizsgalatokkal tortenik a terhesseg megallapitasa? A szivhangot mivel merik es hogyan? Nagyon reszletesen le tudnatok nekem irni? :)))))

6 hetes vagyok, igy meg korai lenne dokihoz menni, de nem birok magammal, annyira izgatott vagyok!



2016. máj. 19. 19:35
 1/5 Bella169 ***** válasza:

Nekem simán csinált egy hüvelyi uh-t. Azon meg lehetet már hallgatni a szívhangot is. Megmutogatott mindent amit lehetett meg megmérte.

Utánna manuális vizsgálat volt. Kitapintotta a méhet hasfelöl meg hüvelyi vizsgálattal megnézte a méhszájállapotát

Plusz csinált egy citológiát, ami ugyan úgy ment mint bármikor máskor.

Ezek után már csak papír munka volt meg megbeszéltük hogy mire figyeljek, átbeszéltük a kérdéseimet, meg elmondta milyen vizsgálatokra kell még mennem és mikor menjek vissza.

Azt hozzáteszem, hogy én magánban voltam. 7+1hetes volt akkor uh szerint a pici és volt már szívhangja

2016. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én tegnap voltam magánrendelésen. 7 hetes vagyok és első baba, tehát ez nekem is újdonság volt. Engem nagyon gyorsan "letudott" az orvos, de szerintem azért mert sokan járnak hozzá (még utánam is voltak) és a rendelési ideje 18-ig lenne, de én 17:30-ra mentem és 19-re kerültem a rendelőbe.

Le kellett alulról vetkőzni, szoknyám az maradhatott de persze felhajtottuk, felültem a vizsgáló székbe, ahogyan mondta. Mellettem volt az UH gép meg a párom is bejött amúgy és akkor hasi ultrahangot csinált az orvos. Gyorsan elmondta hogy hol a méh és hogy szépen látszik a petezsák meg a szikhólyag. Aztán egyből megtalálta az embriót majd pedig mondta hogy meghallgatjuk hogy pulzál-e a szíve. És szerencsére igen, dobogott a szíve is amit hallgattunk!! :) Gyorsan végeztünk az egésszel. Én örültem volna hogy ha kicsit több időt szakítunk rá, mert alig győztem figyelni annyira gyorsan történt az egész. :( Aztán meg elmondta hogy mit lehet és mit nem. Felírt egy terhesvitamint meg mondta ha görcsölnék magnéziumot is vegyek. Ha bármi baj lenne éjjel-nappal hívhatom. Képet sajnos nem tudott adni a babámról mert nem volt papírja...:( Mondta, hogy 3 hét múlva menjek vissza legközelebb azaz a 10. héten.

10 ezret kért ezért a vizsgálatért.

Kedves volt meg minden, csak én az nem tetszett hogy hamar "letudott" én meg alig bírtam felfogni.

2016. máj. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Budapest SZTK: első vizsgálaton csak kézzel kitapontotta a méhet, megállapította a kb 6 hetes terhességet és adott időpontot hüvelyi UH-ra, pár nappal későbbre.
2016. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miskolc SZTK.

Behívtak (időpontom volt), kérdezte a doki, hogy miért is mentem. Mondtam, hogy kimaradt a menstruációm és pozitív lett a terhességi tesztem. Kérdezgetett (legelső vérzés, utolsó menstruáció első napja, előző terhesség-, szülés volt-e, ha igen mikor, hogyan zajlott, stb.), az asszisztens mindent leírt. Vetkőzzek le, megvizsgál. Először manuálisan vizsgált, levette a citológiát is (nem volt 1 éven belül). Mondta, hogy nagy a valószínűsége a terhességnek, de biztosat az UH fog mondani. Kérdezte, hogy ez most jó nekem? Mármint hogy terhes vagyok? (Én vigyorogtam, mint a tejbe tök, annyira örültem :D) Felöltöztem, átmentünk az UH-ra. Hasit csinált. Menstruáció szerint 9 hetesen mentem, UH szerint viszont 8 hetesnek felelt meg az embrió. Meghallgattuk a szívpulzálást, megmérte, közben mutogatott mindent, amit tudott. Bediktálta az adatokat az asszisztensnek, visszamentünk a rendelőbe. Ott megcsinálta a rizikóbesorolást és kiadta a papírt az egész vizsgálatról, terhesség megállapításáról, amivel a védőnőhöz irányított. Nagyon rendes és lelkiismeretes doki volt, fél órát biztos bent voltam, pedig SZTK, és voltak még utánam is bőven.

2016. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Békés megye, magándoki.

3. gyerek, nem aggódtam már annyira, így csak 8 hetesen mentem, hogy tuti legyen szívhang. Megbeszéltük az alapinformációkat: utolsó menstruáció első napja, a ciklus hossza, előző terhességek, szülés hol, mikor, hogyan zajlott, van-e panaszom. Ezután levetkőztem, megvizsgált. Nem csinált rákszűrést, mert fél éve volt egy. Hüvelyi uh volt, mindent lemért, megmutatott, meghallgattuk a szívhangot. Beírta az adatokat, nincs asszisztense, így kicsit hosszú idő volt. Megcsinálta a rizikóbesorolást, elmagyarázta, miért kell ez. Beszámoltam neki a pajzsmirigy betegségemről, amit a legutóbbi találkozásunkon még nem tudott. Majd végül ideadta a papírokat, amivel a védőnőhöz mehetek.

Elmondta a változásokat a terhesgondozásban (elég sok minden változott az utóbbi 4 évben), majd megbeszéltük a következő időpontot. 7000 Ft a díja.

2016. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!