Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok egy kis...

Mire számíthatok egy kis értékű bolti lopásnál? (Részletek a kérdésben)

Figyelt kérdés

Egyik este mikor a Media Marktban nézelődtem bekattantam, és igazából nem tudnám megmondani milyen okból elloptam egy mobilt 55 ezer forint értékben. Igen, ilyen hülye voltam. Jól keresek, nincs okom panaszra, nem is volt szükségem rá semmilyen okból.

Elkaptak kifelé, és bűnügyi nyilvántartásba vettek a rendőrségen a jegyzőkönyv felvételét valamint a nyilvántartásba-vételt követően, majd elengedtek. 21 éves vagyok, makulátlan előéletű és még soha nem csináltam ilyet. Mire számíthatok?

A nyomozó szerint maximum próbaidőre ítélnek, tehát nem zárnak be, és mivel még nem volt ilyen esetem a pénzbüntetést sem tartja valószínűnek hogy ki fogják rám szabni mivel anyagi kár nem keletkezett a végén.

Ennek ellenére hallottam vad sztorikat úgyhogy kíváncsi lennék valamilyen tapasztalatra vagy reális eshetőségre.

A rendőröknek azt mondtam hogy bátorságpróba volt a haverokkal akiket nem neveznék meg, mivel a valós indítékom még én magamnak sem tudnám megmagyarázni. Ha ez enyhítő körülmény, enyhe bipoláris depressziós vagyok amit nem kezelek jelenleg semmilyen gyógyszerrel.



2014. dec. 16. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

55 ezer forintos mobil az nem kis értékű bolti lopás.. Sőt, ennél nagyobb értékben elég nehéz lopni valamit boltból, mivel plazmatévét vagy laptopot nem lehet a zsebedbe dugni.


Valószínűleg próbaidő lesz, igen. A bipoláris depresszió pedig nem enyhítő körülmény.

2014. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Annyit még hozzátennék hogy nagyon ügyesen választottál telefont.. 50 ezer forintig szabálysértésnek, afelett bűncselekménynek minősül, tehát ennek súlyos következménye lehet akár, de nem hiszem hogy a media markt ennyire keményen utána menne.
2014. dec. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mi a legrosszabb amire így első elkövetőként számíthatok?
2014. dec. 16. 23:37
 4/18 anonim ***** válasza:

kis értékű bolti lopásnál

kis értékű büntetés jár

ami olyan nagyértékü, hogy fáj

2014. dec. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

BTK 370. §

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a lopást nagyobb értékre követik el.

A nagyobb érték a szabálysértési érték felett van, ebben te benne vagy.

A depresszió nem enyhítő körülmény.

Ez már nem a Media Martk hatásköre, ha volt rendőrségi jegyzőkönyv akkor a rendőrök hivatalból eljárást indítanak.

De te valószínűleg megúszod pár hónap felfüggesztettel.

A haveroktól meg érdemes lenne megszabadulni, mert előbb-utóbb tényleg börtönbe kerülsz.

2014. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

150.000 forint felett számít nagy értékű lopásnak.

Ez a kis értékű lopás alsó határa, felfüggesztettet pedig elvileg nem osztogatnak csak úgy első elkövetőknek.

2014. dec. 16. 23:50
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"A haveroktól meg érdemes lenne megszabadulni, mert előbb-utóbb tényleg börtönbe kerülsz."


Ha jól értelmezem nem volt szó haverokról és bátorságpróbáról, ezt csak a rendőröknek kamuzta.

2014. dec. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, félmillió forint. Az ötven-ötezer forint éppen csak súrolja a kis értékű lopás bűncselekmény alsó határát.

Laikusok kérem ne kommenteljenek, mert ennyit még én is tudok. A fölösleges ijesztgetéssel pedig nem értem ki mit akar elérni.

2014. dec. 16. 23:53
 9/18 anonim ***** válasza:
Kleptománia?
2014. dec. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen félmillió forint? Normális vagy?? Mégis hogy lehetne félmillió forint értéknél többet lopni egy boltból? A pólód alá tömsz hat iphone-t? Vagy három k..rva nagy lcd tv-t? Hogy írhatsz már ekkora baromságot? Fél milliós bolti lopás...


Amúgy nem kéne ilyen lekezelően válaszolnod, mindenki normálisan kommentelt.


De ha nekünk nem hiszel, do some research:

[link]

2014. dec. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!