Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi folsavat kell szedni /nap?

Mennyi folsavat kell szedni /nap?

Figyelt kérdés

Alapjáraton szedem a Jutavitnek a 45 db-os kiszerelésű multivitaminját és 6 napja tudom,hogy terhes vagyok. Ma megnéztem és van benne folsav.


" 1 tabletta tartalmaz - RDA (napi ajánlott bevitel %)Folsav 400 μg 200%"


Szerintetek ez elegendő? A gravida összetételével összehasonlítva nincs sok különbség. Jó pár vitaminból több van a jutavitben, mint a másikban.


2016. máj. 20. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

400 a minimum, de elso trimeszterben 800 sem art. Van olyan terhesvitamin, amiben alapban 800 van, de a legtobb400-at tartalmaz.

Szoval osszessegeben eleg, de ha akarsz szedni meg melle kulon folsavat, akkor 800-ig nyugodtan potolhatod az elso trimeszterben.

2016. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gravida vitamin melle szedtem Folsavat külön vettem patikában végig szedtem egesz terhesseg alatt mivel a kora szulest is gátolja....
2016. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!